İtalyanca Hazırlık Sınıfı ders programı

 

FİRENZE EĞİTİM – İtalyan Üniversiteleri Kayıt Ofisi

Firenze Yurt dışı Eğitim 1995’den beri İtalya’da eğitim almak isteyen öğrencilere profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. İtalya’nın en iyi üniversitelerinin Türkiye yetkili kayıt ofisidir. Bu sebeple yetkili temsilcisi olduğu üniversitelere profesyonel danışmanlık ve kayıt hizmetlerini ücretsiz sunar.

Firenze İtalyanca Dil Merkezi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak sadece İtalyanca eğitimi veren Firenze Dil Merkezi öğrencilerinin kısa sürede İtalyanca ve İspanyolca konuşmasını sağlar. Anadil eğitmenlerin Firenze özel metodu ile verdiği dil kursları Avrupa Dil Seviyeleri sistemine göre kurlara ayrılmıştır.

FİRENZE EĞİTİM – CILS Sınav Merkezi

Firenze Dil Merkezi 2017 yılında Siena Devlet Üniversitesi 'CILS Yabancılar için İtalyan Dili Sertifikası’ resmi merkezi olmuştur. İtalyan Üniversitelerin İtalyanca programları girişinde CILS Sertifikası zorunludur. CILS sınavı her yıl 2 defa Firenze Dil Merkezinde yapılmaktadır.

NEDEN İTALYANCA ÖĞRENMELİ?

Firenze Eğitim dünyada İtalyanca dili hazırlık sınıfı sunan tek okuldur. İtalyan Eğitim sisteminde Hazırlık Sınıfı konsepti olmadığı için Türk öğrencilere önemli bir imkan sunar. Bir takım fakültelerde İngilizce programlar mevcut olmadığı için öğrencilerin iyi üniversitelerde eğitim almasını mümkün kılar. Mimarlık, Tıp ve Mühendislik gibi bölümler için yüksek talep gören İngilizce programlarına başvuru yapmak yerine kabul alma şansı yüksek olan İtalyanca programlarına başvuru yapmak mümkün olur.

NEDEN İTALYA’DA OKUMALI?

Her yıl daha çok öğrenci İtalya’da okumayı tercih ediyor. İtalya’da eğitim tercihinin ilk sebebi yüksek eğitim kalitesidir. Birçok İtalyan Devlet ve Özel Üniversitesi dünyanın en eski ve en prestijli üniversitelerin arasındadır. Eğitim kalitesi yüksek olmakla beraber Avrupa’da en düşük üniversite ücretleri İtalya’dadır. Mezun olduktan sonra öğrenciler dünyanın 8. büyük ekonomisine ve 7. gelişmiş sanayisine sahip İtalya’da iş tecrübelerine giriş yapabilecek.  

 

İTALYANCA DİLİ HAZIRLIK PROGRAMIZI

Ne zaman Başlayacak?

Pazartesi 16.09.2019

Ne zaman Bitecek?

Cuma 01.07.2020

Süre nedir?

10 ay

Hangi günler?

Pazartesi, Çarşamba, Cuma

Toplam Kaç ders?

381 ders + 15 ders CILS Hazırlık Programı + 30 konuşma dersi

Ders saatleri

17.00 – 19.30

Kontenjan kaç kişidir?

12 kişi

Katılımcı yaşı

+17

Ücret

10000 TL+KDV

 

Fiyatın içine dahil olanlar:

- Anadil ve Hoca formasyonlu eğitmenleriyle eğitim

- Firenze Eğitim İtalyanca kitapları

- CILS B2 Sınavı Kayıt ücreti (75 Euro)

- CILS Sınavına yönelik özel programı

- 30 konuşma dersi

- Yıl içerisinde İtalyan partner üniversitelerimizle özel birebir görüşmeler

 

Erken Kayıt İndirimi:

- Mayıs 2019 ayına kadar İtalyanca Hazırlık Sınıfı için kayıt yapanlara özel %10 indirim uygulanacak.

 

 

 

Eğitmen kadromuz

Öğretim anadile sahip, hoca formasyonlu, üniversitelerin ilgili fakültelerinden mezun, aynı zamanda uluslararası dil sertifikası CILS gözetmenlik ve sınama yetkisi sahibi, eğitmenler tarafından gerçekleştirilir.

Eğitim kaynakları

Ders kaynaklarımız İtalya’da yayınlanan hazırlık ve soru kitaplarından derlemedir. İtalya’daki liselerin müfredat kitapları ve anadil hocalarımız tarafından hazırlanan ilgili materyallerden oluşur.

Yer

İtalyanca Dili Hazırlık Sınıfı derslerimizi Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal İstanbul’daki M.E.B. onaylı Firenze Yurt Dışı Eğitim dil okulunda gerçekleşir.

http://firenze.com.tr/yurtdisi-egitim-iletisim

Önemli bilgiler

Öğrencilerin gereken dil yeterlilik seviyesine ulaşması için devamlılık önemlidir..

Dört kurlarımız arasında öğrencilerimiz sınavla değerlendirilecek. Sınavın baraj puanı geçemeyen öğrenciler telafi programı zorunludur.