Hakkımızda

Firenze Yurt dışı Eğitim ve Firenze Dil Merkezi

Firenze Yurt dışı Eğitim 1995’den beri İtalya’da eğitim almak isteyen öğrencilere profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. İtalya’nın en iyi üniversitelerinin Türkiye yetkili kayıt ofisidir. Bu sebeple yetkili temsilcisi olduğu üniversitelere profesyonel danışmanlık ve kayıt hizmetlerini ücretsiz sunar. İtalyan üniversitelerinin ve eğitim gruplarının İtalya dışındaki kampüslerine ve okullarının da Türkiye Yetkili Temsilciliğini yapmaktadır. İtalyan Tasarım okullarının yurt dışına açılmalarında etkin rol alan Firenze Yurt dışı Eğitim birçok okulun ilk ve dünyadaki en iyi temsilcisidir. Her yıl aldığı ödüller ile bu başarısını pekiştirmektedir.

Sene içinde birçok yabancı üniversite yetkililerini ve profesörlerini Türkiye’de misafir ederek Türk öğrencilerle buluşmalarını sağlar. Yıl içinde organize ettiği okul tanıtım toplantılarında verilen tasarım seminerleri ile öğrencilerin yurt dışı deneyimlerini Türkiye'de yaşamaya başlamalarını da sağlar. Tümü İtalya’da eğitim almış danışman kadrosu ile öğrencilere profesyonel ve kişiye özel danışmanlık hizmeti sunar. İtalya’nın kapılarını Türk öğrencilere açar. İtalyan Devlet okullarında okumak isteyen öğrencilere devlet üniversiteleri giriş sınavlarına hazırlık dersleri ve destek paketleri sunar. 

Firenze İtalyanca ve İspanyolca Dil Merkezi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak sadece İtalyanca ve İspanyolca eğitimi veren Firenze Dil Merkezi öğrencilerinin kısa sürede İtalyanca ve İspanyolca konuşmasını sağlar. Anadil eğitmenlerin Firenze özel metodu ile verdiği dil kursları Avrupa Dil Seviyeleri sistemine göre kurlara ayrılmıştır. Grup derslerinin yanı sıra katılımcıların ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre birebir, mini grup ve kurumsal eğitimler de tasarlanmaktadır. Yurt dışında eğitim alacak öğrencilerin yanı sıra iş dünyasından da birçok kişi ve kurum eğitim almaktadır. Şirketlerin eleman taleplerini öğrencilerine duyurmakta böylece birçok Firenze öğrencisi iş hayatında İtalyanca bilmenin ayrıcalığını yaşamaktadırlar. 

Firenze Dil Merkezi 2017 yılında  Siena Devlet Üniversitesi 'CILS Yabancılar için İtalyan Dili Sertifikası’ resmi merkezi olmuştur. CİLS sınavı her yıl 2 defa Firenze Dil Merkezinde yapılmaktadır. 

 

Firenze Yurt dışı Eğitim ile yurt dışı üniversitelere kayıt olmanın avantajları:

Üniversitelerin resmi kayıt ofisi

Kolaylaştırılmış başvuru ve kayıt işlemleri

Yetkili Temsilciliği olan üniversitelerde ücretsiz danışmanlık 

Profesyonel Danışmanlık

İtalya’da eğitimde 22 yıllık tecrübe

Tamamı İtalya’da eğitim almış danışmanlar

Firenze’ye özel tanımlanmış burs yarışmalarına katılma şansı

Devlet Üniversiteleri sınavlarına hazırlık dersleri 

Devlet Üniversitelerine kayıt destek paketi 

Konaklama Asistanlığı

Vize Asistanlığı

Oturma İzni Asistanlığı