Università Ca' Foscari Venezia

 

Ca Foscari hakkında genel bilgi verir misiniz?

Ca’ Foscari Venedik Devlet Üniversitesi 1868 yılında İtalyanın ilk İşletme Üniversitesi olarak kurulmuştur.İtalya'nın en köklü üniversitelerinden biridir.  Venedik'te bulunan kampüsünde ingilizce ve italyanca üniversite ve master eğitimleri sunmaktadır.Venedik şehrinin karakteristik özelliğini yansıtır ve kültürlerin araştırmaların, fikirlerin ve yaratıcılığın buluşma noktasıdır. Venedik Üniversitesinde öğrenim dili olan ingilizce ve İtalyanca'nın dışında öğrenciler farklı yabancı diller öğrenmeye teşvik edilir. Büyük Kanala bakan tarihi binası ile Venedik'in merkezinde yer alır. 20000 öğrencisi ekonomi, sosyal bilimler yabancı diller ve fen fakultelerinde eğitim almaktadır. Üniversite programları 3 yıl master programları 2 yıl sürer.

 

Ca Foscari başvuru nasıl yapılır?

Ca’ Foscari Venedik Devlet Üniversitesi Türkiye Yetkili Temsilcisi Firenze Yurtdışı Eğitim ile aşağıdaki programlara danışmanlık hizmeti ile başvuru yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için lütfen bizi arayınız.

 

Ca Foscari başvurusu ne zaman yapılır?

Venedik'te bulunan Ca' Foscari üniversitesi başvuru dönemi Kasım-Nisan arasıdır

 

Firenze Yurt Dışı Eğitim Ca' Foscari Üniversitesi resmi kayıt ofisidir. Gereken belgeleri öğrenmek için 2163022455'ten ya da [email protected]'den bize ulaşabilirsiniz.

Sınavsız başvuru yapılabilen programlar ve burs şartları  için lütfen bizi arayınız. 

 

Ca Foscari özellikleri nedir?

1868 kurulan Ca Foscari İtalya'da en eski İşletme okuludur. Ca Foscari Üniversitesi 1500'den fazla öğrencileriyle uluslararası bir ortam kurmuştur. Ca Foscari öğrencileri 20'den double degrees programlarıyla ve 600'den fazla exchange ve oversease programlarıyle öğrencilerine ulsulararası bir eğitimi kazandırıyor. 

 

Ca Foscari eğitim ücretleri nedir?

Ca Foscari üniversitesi yabancı öğrencilere özel flat tuition fee sunar. Ca Foscari Lisans programları için yıllık eğitim ücreti 1900 Euro'dur; Ca Foscari Yüksek Lisans programları için yıllık eğitim ücreti 2100 Euro'dur. 

 

Ca Foscari Üniversitesinde burs imkanları nedir?

Ca Foscari üniversitesi yabancı öğrencilere özel %100 başarı burs ve 5000 Euroluk bursu imkanları sunar. Ca Foscari bursları en iyi öğrencilere sunulur.

 

Ca Foscari dünya sıralamasında kaçıncıdır?

Ca Foscari dünya sıralamalarında pozisyonu aşağıdaki gibidir:

Kuruluş tarihi: 1868

Ranking: QS Arts and Humanities #116

                QS Business & Management #251-300

                QS Economics & Econometrics #201-250

                ARWU Economics #201-300

 

Başvuru

Türkiye'de resmi kayıt ofisi olarak Firenze Yurt Dışı Eğitim ile başvuru yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen [email protected]'den bize ulaşınız.

 

 

Üniversite

Eğitim Dili İngilizce

Bölüm Şehir Eğitim Süresi Yıllık Eğitim ücreti
Business Administration and Management Venedik 3 yıl 1.900 €
Economics, Market and Finance Venedik 3 yıl 1.900 €
Philosophy, International and Economic Studies Venedik 3 yıl 1.900 €
Digital Management Treviso 3 yıl 7.500 €
Hospitaly Innovation and E-Tourism Venedik 3 yıl 6.500 €

 

 

Eğitim Dili italyanca

İtalyanca eğitim dilinde okumak isteyen öğrenciler Firenze Eğitim Dil Hazırlık sınıfına katılabilirler. Ayrıntılı bilgi için lütfen bizi 216 302 24 55'ten arayınız.

Şehir Programlar Başlangıç tarihi Başvuru son tarihi Süre Dil Ücret
Venedik Commercio Estero - Ticaret Ekim Nisan 3 yıl İtalyanca 1900 Euro
Venedik Economia del Turismo - Turizm Ekonomisi Ekim Nisan 3 yıl İtalyanca 1900 Euro
Venedik Economia Aziendale - İşletme Ekim Nisan 3 yıl İtalyanca 1900 Euro
Venedik Economia e Commercio - Ekonomi ve Ticaret Ekim Nisan 3 yıl İtalyanca 1900 Euro
Venedik Lingue, Civilta' e Scienze del Linguaggio - Dil Ekim Nisan 3 yıl İtalyanca 1900 Euro
Venedik Lingue, culture e società dell'Asia e dell'Africa Mediterranea - Dil Ekim Nisan 3 yıl İtalyanca 1900 Euro
Venedik Mediazione linguistica e culturale - Tercümanlık Ekim Nisan 3 yıl İtalyanca 1900 Euro
Venedik Chimica e tecnologie sostenibili - Kimya Ekim Nisan 3 yıl İtalyanca 1900 Euro
Venedik Informatica - Bilgisayar Bilimleri Ekim Nisan 3 yıl İtalyanca 1900 Euro
Venedik Scienze Ambientali - Çevre Bilimleri Ekim Nisan 3 yıl İtalyanca 1900 Euro
Venedik Tecnologie per la conservazione e il restauro - Restorasyon Ekim Nisan 3 yıl İtalyanca 1900 Euro
Venedik Conservazione e gestione dei beni e delle attività culturali - Kültürel Miras Ekim Nisan 3 yıl İtalyanca 1900 Euro
Venedik Filosofia - Felsefe Ekim Nisan 3 yıl İtalyanca 1900 Euro
Venedik Scienze del testo letterario e della comunicazione - Tarih Ekim Nisan 3 yıl İtalyanca 1900 Euro
Venedik Scienze dell'antichità - Tarih Ekim Nisan 3 yıl İtalyanca 1900 Euro
Venedik Storia -  Tarih Ekim Nisan 3 yıl İtalyanca 1900 Euro
Venedik Scienze della società e del servizio sociale - Sosyal Hizmetleri Ekim Nisan 3 yıl İtalyanca 1900 Euro

 

Ca Foscari Üniversitesinde eğitim nasıl?

Ca 'Foscari Devlet Üniversitesi, Venedik gibi bir şehirde eğitim görmek gibi eşsiz bir şans sunmanın yanında, aynı zamanda etkileyici salonları, büyüleyici avluları ve iç bahçeleri ile Ca 'Dolfin, Ca' Bembo, Ca 'Bernardo gibi tarihi yapıları öğrencilerin hizmetine sunuyor.

Üniversite, ekonomik, dilsel, bilimsel ve hümanistik alanlarda dört temel yönergeyi takip etmek suretiyle geniş bir eğitim faaliyetleri yelpazesi sunmaktadır. Ca 'Foscari Üniversitesi, öğretisini , gerek İtalyanca gerek İngilizce her seviyede gerçekleştirmektedir: on beş adet lisans, yirmi yedi adet yüksek lisans ve doktora okulunda doktora programından başka , otuzyedi adet master programı sunmaktadır.

Bunlara ek olarak yaz okulu ile İtalyan ve/veya yabancı hocalar eşliğinde İtalyan, uluslararası öğrenciler veya konuyla ilgilenen profesyoneller için de dersler ve ekstra müfredat etkinlikleri gerçekleştirmektedir.

Buna ek olarak, Ca 'Foscari Üniversitesi uluslararası programlardan oluşan zengin bir panorama sunar lisans dereceleri, on master programı, sekiz profesyonel master programı ve dokuz Phd. Öğrenciler, aşağıdaki fakülteler arasında lisans derslerinin geniş panoraması içinde seçebilecekleri bölümler arasında; Beşeri Bilimler Bölümü, İktisat Bölümü, Felsefe ve Kültür Mirası Bölümü, Anabilim Dalı Yönetim, Çevre Bilimleri Bölümü, Bilgisayar Bilimleri e İstatistik, Moleküler Bilimler ve Nanosistemler Bölümü, Karşılaştırmalı Dil ve Kültür Çalışmaları Anabilim Dalı, Asya ve Akdeniz Afrika Çalışmaları Bölümü bulunmaktadır.

 

İtalya'da bulunan Ca Foscari Devlet Üniversitesinde İşletme bölümü nasıl?

Ca Foscari'daki İşletme Lisans programı, pazarlama, denetim, yönetim ve kontrol, personel yönetimi, finans ve finansal aracılık alanlarına yönelik beceriler kazanmanıza olanak tanır. Ca Foscarİ'nin İşletme ve Yönetim müfredatı, öğrencilere Avrupa ve uluslararası pazarda çalışma ve yurtdışı yüksek lisans programlarına katılma için gerekli donanımı sağlar. Ca Foscari İşletme İngilizce Lisans Programı, İtalya'da ve yurtdışındaki endüstriyel, ticari, bankacılık ve finans şirketlerinde yönetimsel ve danışmanlık rolleri üslenebilecek profesyoneller yaratmayı amaçlamaktadır. Muhasebeciler ve Muhasebe Uzmanları Derneği ile yapılan bir anlaşma ile, Yeminli Mali Müşavirler ve Muhasebe Uzmanları Sicilinin B Bölümü'e kayıt için Devlet sınavının ilk yazılı sınavından muaf tutulmak ve lisans programının son senesinde profesyonel eğitim icra etmek mümkündür. Vicenza Çalışma Danışmanları Derneği varılan anlaşma gereği ile lisans programının ve devlet sınavına girenler için son yılında profesyonel eğitime izin veren ve devlet sınavına girecek olanlar için  hukuksal olarak 12CFU (kredi) tanımlamasına sahip olma imkanı sağlanmıştır.

 

İtalya'da bulunan Ca Foscari Devlet Üniversitesinde İngilizce Kimya Yüksek Lisans Programı nasıl?

Yüksek Lisans programı, mezunlarına Kimya'nın ana bölümlerinin hem deneysel hem teorik olarak ileri yönleri hakkında kapsamlı bir bilimsel eğitim ve sağlam temelli bilgilendirme sunmaktadır. Hazırlanan mesleki figür, özgün fikirlerini hem bir araştırma bağlamında,hem uygulamalı / endüstriyel çalışma ortamında, özellikle de yeni reaksiyonları veya süreçleri tasarlamak ve incelemek, yeni bileşiklerin sentezini gerçekleştirmek, bileşikler, kimyasal ürünler ve malzemelerin analizini hem en gelişmiş enstrümantal tekniklerle hem de yenilikçi ve karmaşık analitik yöntemler geliştirerek gerçekleştirmek ve toplanan verilerin işlenmesi için uygun araçları eleştirel olarak kullanarak üretirlen bilgiyi farklı çalışma bağlamlarında, süreçlerin çevresel uyumluluğuna özellikle dikkat ederek hayata geçiren kimyager tipidir.   

Mezunlar, hem çalışanın hem de serbest çalışan olarak modern bir şirkete veya araştırma yapısına (kimya veya disiplinler arası) başarıyla entegre olmasını sağlayan üst düzey bilgi ve becerilere sahiptir. Kimya endüstrisinde, temel ve "ince" ve imalat ve işleme materyalleri alanında yönetim ve yönetsel görevleri yerine getirir. İlgili devlet muayenesinden geçtikten sonra, Kimyagerlerin profesyonel kayıtlarına (Bölüm A) kayıt yaptırabilir.

 

Tarih

Ca 'Foscari Üniversitesi kökleri, Regia Ticaret ve Navigasyon yüksek okulu olarak doğduğu zamanlar olan,1868’de başlayan bir geleneğe uzanır.  Luigi Luzzatti, Venedikli ekonomist, kısa zaman önce  İtalya Krallığı'na geçmiş kendi şehri gibi, milli ölçülerde tanınmışlığı olan ve ekonomik olarak  İtalya’nın geri kalanıyla beraber takviye edilebilir bir kurum sunma ihtiyacı duyuyordu.

İlk baştan itibaren öğretisini teorik, pratik ve değişime açık temeller üzerine dayandırarak,1906 yılında ki kraliyet kararnamesi ile, kendi mezunlarına ,kraliyet yüksek ticaret okulları doktorası ünvanını kazandırma hakkına sahip oldu.

28 Mayıs 1968'de bugün sahip olduğu isme hak kazanarak, Ca’ Foscari Üniversitesi olarak adlandırıldı. Teknik açıdan Business School olarak nitelendirilen Ca’ Foscari Üniversitesi, öğrencilerine sunduğu geniş ve çeşitlendirilmiş eğitim seçenekleriyle İtalya’nın en iyi üniversiteleri arasında yerini almıştır.

Üniversite, adını dahi bir zamanlar Foscari düküne ait olan ve Danimarka kralı Federico IV, Fransa ve Polonya kralı Enrico III, Rus çarı Pietro I gibi şöhretli isimleri ağırlamış olan saraydan alacak kadar Venedik şehrine sıkı sıkıya bağlıdır.

Saray 1868'de kuruluşundan bu yana Enstitü'nün merkezi olmuştur.

 

Rekreasyon

Venedik şehrinin sunabileceği güzellikler, kültürel etkinlikler, sergilere ek olarak olarak,

Ca 'Foscari Üniversitesi’nin kendisi de çok yoğun bir programa sahiptir. çeşitli öğrenci dernekleriyle işbirliği içinde hazırlanan yoğun etkinliklere sahiptir.

Sayıları 800’ü bulan kültürel ve bilimsel etkinlikten başka çeşitli sportif etkinliklere katılmak ve pratik etme imkanı vardır: çeşitli disiplinlerdeki derslerin etkinleşmesinden spor müsabakalarına, ulusal ve uluslararası üniversitelerarası şampiyonalardan sportif başarıların bursla ödüllendirilmesine kadar.

Ayrıca modern ve teknolojik donanımlı salonlara ek olarak öğrencilerin kullanımına amade sayısız ve zengin kütüphaneye de sahiptir.

İtalya’nın ilk Avrupa’nın ikinci business school ünvanını taşıyan Ca’ Foscari Üniversitesi’nin merkezi Venedik gibi dünyada benzeri olmayan bir şehirde bulunmaktadır. Bu nedenle bu üniversitede eğitim görmek sadece dersleri takip etmek, zengin kütüphanelerinden yararlanmak ve neticesinde mükemmel bir eğitim almaktan daha çok; Venedik gibi bir şehirde bulunan Ca’ Foscari üniversitesinde eğitim alma imkanına sahip olmak eşsiz, özel bir ortamda bulunmak, sanat ve kültürün iç içe geçtiği, dünyaya açılımının ve dış dünyayla etkileşiminin gündeliği yansıttığı bir evrende yaşamak demektir.

Venedik tarihinde var olan bu uluslararasılık mükemmel bir şekilde Ca 'Foscari Üniversitesi DNA'sına işlemiştir. Bu ünlü e önemli bir üniversitede, otuzdan fazla dilde öğretim alma fırsatınız vardır. Neticesinde İtalya’nın ekonomi ve ticaret alanında yüksek eğitim veren ilk kurumu olma ünvanına sahip modern, dinamik, etkin ve çağdaş bir üniversitedir.  Amacı, eğitimde yüksek düzeyde bir standart garantisiyle ulusal ve uluslararası düzeyde bilginin her alanında mükemmelliğe ulaşmaktır. Buna ek olarak, Ca 'Foscari Üniversitesi öğretmenlerin araştırma faaliyetlerini gerekli araçları ve imkanları sağlamak kaydıyla teşvik ve koordine eder.

 

Üniversite teknolojik ilerlemeyi teşvik etmek, ilerisini hedefleyen modern bir toplumun gelişmesi için gereksinimlere cevap verecek bilimsel ve profesyonel yetkinliğinin inşası ve projelendirmesi için destek vermek amacını güder.

 Bu hedeflere ulaşmak için daima daha yüksek seviyede eğitim kalitesi ve kişisel gelişim ilkesini gözetir, öğrencilerin açık ve eleştirel bir bilinç sahibi olması ve sosyal ve profesyonel hayata katılımları için uygun bir hazırlık alması hakkından hareketle gerektiğinde yurtdışı kursları da düzenler.

Mükemmel bir eğitim eğitiminin garantilemek amacı doğrultusunda 8 departmanında gelişmiş araştırma projeleri ve yenilikçi çalışma programları hayata geçirmiştir.

 Ca 'Foscari Üniversitesi kendi okullarında geliştirdiği bir öğretiyi hizmete sunmuştur.

Bu seçimi okula çok yönlü ve geniş içerikli bir eğitim sunma fırsatını hayata geçirme imkanı vermiştir. Bu nedenle bu Üniversitede okuyanlar, çok daha kapsamlı ve daha ayrıntılı bir hazırlık elde ederler.

Bazı örnekler vermek gerekirse; dil öğrenenler ekonomi alanındaki çalışmalarla da eğitimlerini çakıştırabilir ,ya da ekonomi alanında çalışanlar kültürel miras ya da restorasyon bölümünü tercih edenler fen dersleri ile karşılaşabilirler. Bu geniş ve çeşitli seçenek sunma yetisini, Ca’ Foscari Üniversitesi kendisine ev sahipliği yapan, fikirlerin, yaratıcılığın, kültürlerin ve uluslararası ilişkilerin kesişme noktası olan Venedik şehrinden almıştır.

Üniversite geliştirdiği ve hayata geliştirdiği 15 adet 3 yıllık eğitim programı,27 adet yüksek lisans programı ve 40 dilde eğitim imkanı sayesinde özel ve eşsiz bir gerçekliği yaşar: Yüksek nitelikli öğretim görevlileri nezaretinde eğitim gören 20.000 gibi büyük bir öğrenci sayısı sayesinde sadece 2012’de 6.000 mezun vermiştir. San Marco meydanında 800 yeni mezunun katıldığı diploma törenine şahit olmuş bir üniversitedir.

İŞTE BU CA’ FOSCARİ ÜNİVERSİTESİ’DİR.

Master

Bölüm Şehir Eğitim Süresi Yıllık Eğitim ücreti
Arts and Management Venedik 2 yıl 2.100 €
Biomolecular Chemistry Venedik 2 yıl 2.100 €
Comparative International Relations Venedik 2 yıl 2.100 €
Computer Science and Information Technology Venedik 2 yıl 2.100 €
Data Analytics for Business and Society Venedik 2 yıl 2.100 €
Economics, Finance and Sustainability Venedik 2 yıl 2.100 €
Engineering Physics Venedik 2 yıl 2.100 €
Environmental Humanities Venedik 2 yıl 2.100 €
Environmental Sciences Venedik 2 yıl 2.100 €
European, American and Postcolonial Language and Literature Venedik 2 yıl 2.100 €
Global Development and Entrepreneurship Venedik 2 yıl 2.100 €
Languages, Economics and Institutions of Asia and North Africa Venedik 2 yıl 2.100 €
Language and Management to China Venedik 2 yıl 2.100 €
Language Sciences Venedik 2 yıl 2.100 €
Management Venedik 2 yıl 2.100 €
Science and Technology of Bio and Nanomaterials Venedik 2 yıl 2.100 €
Sustainable Chemistry and Technology Venedik 2 yıl 2.100 €

Konaklama

Konaklama ve kantinler

 

Ca Foscari’nin Öğrenciler için konaklamaya yardımcı olmak amacıyla Ca’ Foscari Üniversitesi bünyesinde Konut Ofisi faaliyete geçirilmiştir. Bu kurum; öğrencilerin ihtiyaç ve mali durumuna uygun konaklama birimi bulmalarına yardımcı olmak amacıyla, onları öğrenci yurtları, özel daireler, oteller, yatılı okullar, dini konutlar gibi hepsi üniversiteyle anlaşmalı birimlerle irtibatını sağlayan bir servistir. Bundan başka öğrenciler bölgesel bir kurum olan ESU tarafından sağlanan yardımdan da faydalanabilirler.

Bu kurum, öğrenci yurdu hizmeti sunar ya da öğrencileri özel lojmanlarla ile temasa sokar. Öğrenci yurtları Venedik'te bulunan altı yapıda yer alırlar, ve 530 yatak kapasitesine sahiptirler. Bundan başka, bölgesel firma, Ca 'Foscari Üniversitesi öğrencilerinin  çeşitli menüler arasından seçim yaparak, öğle ve akşam yemeklerinde indirimli olarak yararlanabildiği üniversite kantinleri işletmeciliğini de yapar.

ca foscari üniversitesi, italayda işletme, italyada ekonomi, italyada işletme ingilzce, italyada devlet üniversitesi