Università Campus Bio-Medico

İtalya'da tıp eğitimi veren üniversitelerden biri olan Campus Bio Medico University of Rome, biyomedikal bilimler alanında uzman 1993 yılında Roma’da kurulmuş bir üniversitedir. Üniversite uluslararası öğrencilere İtalya’da İngilizce tıp okuma imkanı sunar.

Campus Bio Medico EduRank’e göre Roma’daki en iyi 5.üniversitedir. Okul ayrıca URAP sıralamasına göre dünyadaki tüm tıp üniversiteleri arasında ilk 500 üniversite arasındadır. Bünyesinde bulunan Bio-Mediko Üniversite Hastanesi ile öğrencilerine hasta ve hastalık deneyimi yoğun bir şekilde kazandırmaktadır. Campus Bio Medico İtalya’daki özel üniversitelerden biridir. Özellikle de Roma’da İngilizce tıp okumak isteyenler için oldukça ideal bir okuldur.

İtalya’da tıp eğitimi veren üniversiteler arasında prestijli bir konuma sahip olan Campus Bio Medico, başlangıçta Tıp, Cerrah ve Hemşirelik bölümlerinde eğitim veriyordu. Günümüzde ise okul 11 adet lisans seviyesinde üniversite eğitimi sunmaktadır. Okulun Trigoria kampüsü Trapezio Education Complex’i içermektedir. Bu komplektse üniversite hastanesi, biyomedikal ve biyomühendislik alanında ileri seviyede araştırma kompleksi(PRABB) ve yaşlı insanlar için sağlık bakım merkezi (CESA) bulunmaktadır.

Campus Bio Medico İtalya’da İngilizce tıp okumak isteyen öğrencilerin yanı sıra mühendislik okumak isteyen öğrencilere de hitap etmektedir. Okulun mühendislik fakültesinde 4 ayrı bölüm bulunmaktadır. Campus Bio Medico’un Tıp, Mühendislik ve İnsan/Çevre için Bilim Teknoloji fakültesi olmak üzere toplamda 3 fakültesi bulunmaktadır.

Campus Bio Medico Lisans eğitim programlar şunlardır : 

- Medicine and Surgery (Tıp ve Cerrah)- İngilizce ya da İtalyanca 6 sene

- Nursing (Hemşirelik)- İtalyanca , 3 sene

- Medical Radiology Imaging Techniques and Radiotherapy (Tıbbi Radyoloji Görüntülenme Teknikleri ve Radyoterapi) İtalyanca, 3 sene

- Industrial Engineering (Endüstri Mühendisliği)- İtalyanca , 3 sene

- Food Science and Human Nutrition(Gıda Bilimi ve İnsan Beslenmesi)- İtalyanca , 3 sene

- Physiotherapy (Fizyoterapi)- İtalyanca , 3 sene

Campus Bio Medico yüksek lisans eğitim programlar şunlardır : 

- Biomedical Engineering (Biyomedikal Mühendisliği)-İtalyanca ,2 sene

- Chemical Engineering for Sustainable Development (Sürdürülebilirlik için Kimya Mühendisliği)- İtalyanca , 2 sene 

- Intelligent Systems Engineering (Akıllı Sistemler Mühendisliği) İtalyanca , 2 sene

- Food Science and Human Nutrition (Gıda Bilimi ve İnsan Beslenmesi) İtalyanca , 2 veya 3 sene

- Food Science & Technology and Supply Chain Management (Gıda Bilimi&Teknoloji ve Tedarik Zinciri)- İtalyanca , 2 sene

 
Burs

Öğrencinin aile mali durumuna göre burs alma şansı var; ayrıca, İngilizce Tıp okumak isteyen yabancı öğrencilere %50e varan başarı bursu mevcut.
Burs başvurusu ve İtalya’da burs imkanları hakkında detaylı bilgi için Firenze eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.  

 
Konaklama

Okul öğrenciler için birçok konaklama seçeneği sunmaktadır; öğrenci evleri, kız ve erkek yurdu ve Domus Italia Student Housing. Örneğin Domus Italia Student Housing Roma’nın merkezinde ve kampüse yalnızca 3,5 km uzaklıktadır. Ayrıca  shuttle servisi de bulunmaktadır. Bu konaklama 2 odalı daireler bulunmaktadır , konaklama alanı yeşilliklerle çevrilidir. 

 

Nasıl Başvurabilirim?
Campus BioMedico resmi kayıt ofisi olarak başvuru esnasında dünyada en çok İtalyan üniversiteleri temsil eden Firenze Eğitim ile  lisans veya yüksek lisans bölümlerine ücretsiz başvuru yapabilirsiniz. Campus Bio Medico kabul koşulları, okul kaydı ve İtalya’da tıp eğitimi konularında profesyonel danışmanlık hizmeti almak  için Firenze eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.  

 
 

Başvuru

İtalya’da İngilizce tıp okumak öğrenciler  Campus Bio Medico kabul şartları, başvuru süreci, okul kaydı ve İtalya’da tıp eğitimi veren üniversiteler hakkında detaylı bilgi almak için lütfen Firenze eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirler. Campus Bio Medico resmi kayıt ofisi olarak başvuru esnasında bizden ücretsiz destek alabilirsiniz.

Üniversite

Şehir  Bölüm Eğitim Dili Süre   Yıllık Eğitim Ücreti
Roma  Medicine and Surgery İngilizce 6 Yıl €18.140,00
Roma  Nursing İtalyanca  3 Yıl €2.440,00
Roma  Medical Radiology Imaging Techniques and Radiotherapy İtalyanca  3 Yıl €5.140,00
Roma  Industrial Engineering  İtalyanca  3 Yıl €6.140,00
Roma  Food Science and Human Nutrition İtalyanca  3 Yıl €6.140,00
Roma  Physiotherapy İtalyanca  3 Yıl €5.140,00
Roma  Medicine and Surgery İtalyanca  6 Yıl €13.640,00

Master

 

Şehir  Bolüm Eğitim Dili Süre   Yıllık Eğitim Ücreti
Roma  Chemical Engineering for Sustainable Development İtalyanca 2 Yıl €6.140,00
Roma  Biomedical Engineering İtalyanca 2 Yıl €6.140,00
Roma  Food Science and Human Nutrition İtalyanca 2 Yıl €6.140,00
Roma  Food Science & Technology and Supply Chain Management İtalyanca 2 Yıl €6.140,00
italyada İngilizce tıp, italya'da tıp eğitimi veren üniversiteler, Campus Bio Medico, Roma