IMAT kursu 10. ve 11. sınıf öğrencilerine

 

IMAT İtalyan Devlet Üniversiteleri İngilizceTıp Fakülteleri giriş sınavıdır. IMAT sınavına Firenze Eğitim ile online birebir özel dersler veya belirli dönemlerde yapılan online grup kursları ile hazırlanabilir ve başvurabilirsiniz.

İtalyan Devlet Tıp fakülteleri öğrencileri IMAT sınavı ile alıyor. IMAT sınavı yılda bir kere yapılır ve 12. sınıfın sonunda öğrenciler IMAT sınavına girebilirler. 

Son senelerde İtalyan Tıp fakültelerine yönelik arttan ilgiliden dolayı Tıp Fakültelerine kabul almak için gereken IMAT puanları yükseldi. Bu sebeple öğrenciler IMAT sınav  konularını deneyimlemek için bizden IMAT benzeri deneme testini online alabilirler. Test sonucuna göre yetersiz olduğunuz konularda özel ders planlaması isteyebilirsiniz.

Devlet ve özel üniversitelerin İngilizce ve İtalyanca tıp fakültelerine yönelik hazırlık kurslarımız da vardır. Başarılı olmak adına birçok öğrenci 10. ve 11. sınıfından itibaren hazırlanmak istyebilirler. 

Firenze Eğitim, 10. ve 11. sınıftan itibaren çalışmak isteyen öğrencilere yönelik grup dersleri düzenliyor; kursların kapsamında öğrenciler lisede görmeyecekleri Genel Kültür ve Mantık konuları işleyecekler; ayrıca sınıfına uygun Biyoloji, Kimya, Matematik ve Fizik konuları üzerine çalışıp hocalarla beraber soru çözümü yapacaklardır. Eğitim dili İngilizcedir.

 

 

Eğitim şekli

Eğitim Dili

Süre

Toplam Ders

Başlangıç Tarihi

Ücret

Online

İngilizce

4 hafta

80

01 Temmuz 2024

20.000 TL+kdv

Online

İngilizce 

4 hafta

80

 05 Ağustos 2024

20.000 TL+ kdv

Online

İngilizce 

 2 hafta

60

Ocak 2025

20.000 TL+kdv

 

 

 

 

 

 

Dersler online ve canlı yapılır ve kayıtlar tekrar izlenebilir.

Programın içine dahil olanlar:

- Branş eğitmenleriyle İngilizce veya İtalyanca eğitim

- Sınav konuları (Syllabus)

- Firenze Eğitim hazırlık kitabı (binlerce soru içeren) ve ek dijital kaynaklar

- 2 adet IMAT deneme testi

- İlgili fakültelerin sunumu

İtalya'da İngilizce tıp okumak isteyen öğrenciler IMAT sınavı hazırlık kursuna kayıt yaptırmak için 216 302 24 55’ten Firenze Yurtdışı Eğitim’i arayabilirler. Sınırlı sayıda öğrenci kabul edilir.

 

IMAT sınavına Birebir Özel Dersler ile Online Hazırlık 

Firenze Eğitim'den ihtiyacınıza göre 10 veya 20 saatlik özel birebir ders paketleri alarak yıl içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde, dilediğiniz yoğunlukta, konusunda uzman branş eğitmenleri eşliğinde kişisel bir program ile IMAT sınavına hazırlanabilirsiniz. Eğitim dili İngilizcedir.

 10 Saat Özel Ders PAKET

10.000 TL + KDV (1000 TL/Saat)

 20 Saat Özel Ders EKONOMİK PAKET

 19.000 TL + KDV (950 TL/Saat)

Tüm dersler online yapılır. Detaylı bilgi için bizi 216 302 24 55 numaralı telefondan arayabilir veya [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

Firenze Eğitimde İtalyan devlet üniversitelerinin yanı sıra Özel İtalyan Üniversiteleri Tıp Fakülteleri Sınavlarına da Hazırlık Kursu verilir. Firenze Eğitim birçok özel tıp fakültesinin resmi temsilcisidir.

İtalya'da İngilizce Tıp Eğitimi sunan Cattolica del Sacro CuoreHumanitas,  UniCamillus ve Campus BioMedico üniversitelerine resmi kayıt ofisi olan Firenze Eğitim ile ücretsiz başvuru yapabilirsiniz.

 

 

2021 ve 2020 yılında Firenze Eğitim ile Tıp sınavına hazırlanan öğrencilerin yerleştiği Tıp fakülteleri:

Milano Üniversitesi, Bologna Üniversitesi, Sapienza Üniversitesi, Pavia Üniversitesi, Padova Üniversitesi, Torino Üniversitesi, Milano-Bicocca Üniversitesi, Roma Tor Vergata Üniversitesi,

Cattolica del Sacro Cuore Üniversitesi, Humanitas Üniversitesi, San Raffaele Üniversitesi, Federico II Napoli Üniversitesi, Messina Üniversitesi, Vanvitelli Üniversitesi, Campus Bio-Medico Üniversitesi.

Bizimle hazırlanan öğrencilerimiz Öykü ve Cihad, Sapienza Üniversitesi ve Milano-Bicocca Üniversitesi Tıp Fakülteleri sınavında birincilikle kayıt hakkı kazandı. 

Cattolica del Sacro Cuore Üniversitesi, San Raffaele Üniversitesi, Campus Bio Medico sınavlarına Firenze ile hazırlanan tüm öğrenciler kayıt hakkı kazandı.