IMAT kursu 10. ve 11. sınıf öğrencilerine

 

IMAT İtalyan Devlet Üniversiteleri İngilizceTıp Fakülteleri giriş sınavıdır. IMAT sınavına Firenze Eğitim ile  online birebir özel dersler veya belirtli dönemlerde online grup kurslar ile hazırlanabilir ve başvurabilirsiniz.

İtalyan Devlet Tıp fakülteleri öğrencileri IMAT sınavı ile alıyor. IMAT sınavı yılda bir kere yapılır ve  12. sınıf sonunda öğrenciler IMAT sınavına girebilirler. 

Son senelerde İtalyan Tıp fakültelerine yönelik arttan ilgiliden dolayı Tıp Fakültelerine kabul almak için gereken IMAT puanları yükseldi. Bu sebeple öğrenciler IMAT sınav  konularını deneyimlemek  için bizden  IMAT benzeri deneme testini online alabilirler. Test sonucuna göre  yetersiz olduğunuz konularda özel ders planlaması isteyebilirlersiniz.

Devlet ve Özel Üniversitelerin ingilizce ve italyanca tıp fakültelerine yönelik hazırlık kurslarımız da vardır. Başarılı olmak adına bir çok öğrenci 10. ve 11. sınıfından itibaren hazırlanmak istyebilirler. 

Firenze Eğitim, 10. ve 11. sınıfından itibaren çalışmak isteyen öğrencilere yönelik grup dersleri düzenliyor; kursların kapsamında öğrenciler lisede görmeyecekleri Genel Kültür ve Mantık konuları işleyecekler; ayrıca sınıfına uygun Biyoloji, Kimya, Matematik ve Fizik konuları üzerine çalışıp hocalarla beraber soru çözümü yapacakalar. Eğitim dili İngilizcedir.

 

10. ve 11. sınıf öğrenciler için IMAT hazırlık sınıfları

 

11. sınıf öğrenciler için

Eğitim şekli

Eğitim Dili

Süre

Toplam Ders

Başlangıç Tarihi

Ücret

Online

İngilizce

10 hafta

40

4 Nisan 2022

3700 TL+ kdv

Online

İngilizce

10 hafta

40

Aralık 2022

3700 TL+ kdv

Online

İngilizce 

4 hafta

80

4 Temmuz 2022

6000 TL+ kdv

Online

İngilizce

3 hafta

90

8 Ağustos 2022

6500 TL+ kdv

 

10. sınıf öğrenciler için

Eğitim şekli

Eğitim Dili

Süre

Toplam Ders

Başlangıç Tarihi

Ücret

Online

İngilizce

10 hafta

40

4 Nisan 2022

3700 TL+ kdv

Fiyatlar 1.6.2022'ye kadar geçerlidir

 

 

 

Dersler online ve canlı yapılır ve kayıtlar tekrar izlenebilir.

Programın içine dahil olanlar:

- Branş eğitmenleriyle İngilizce veya İtalyanca eğitim

- Sınav konuları (Syllabus)

- Firenze Eğitim hazırlık kitabı ( 4500 adet soru içeren) ve ek dijital kaynaklar

- 2 adet IMAT deneme testi

- İlgili fakültelerin sunumu

İtalya'da İngilizce tıp okumak isteyen öğrenciler IMAT sınavı hazırlık kursuna kayıt yaptırmak için 216 3022455’ten Firenze Yurtdışı Eğitim’i arayabilirler.  Sınırlı sayıda öğrenci kabul edilir.

 

IMAT sınavına Birebir Özel Dersler ile Online Hazırlık 

Firenze Eğitim'den ihtiyacınıza göre 10 veya 20 saatlik özel birebir ders paketleri alarak yıl içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde, dilediğiniz yoğunlukta konusunda uzman branş eğitmenleri eşliğinde kişisel bir program ile IMAT sınavına hazırlanabilirsiniz. Eğitim dili İngilizcedir

 10 Saat Özel Ders PAKET

2400 TL+kdv (240 TL/Saat)

 20 Saat Özel Ders EKONOMİK PAKET

  4600 TL+kdv (230 TL/Saat)

 ücretler 01.06.2022 tarihine kadar geçerlidir ve sınırlı sayıda öğrenci kontenjanı vardır

 

 

Firenze Eğitimde İtalyan devlet üniversitelerinin yanı sıra Özel İtalyan Üniversiteleri Tıp Fakülteleri Sınavlarına da Hazırlık Kursu verilir. Firenze Eğitim bir çok özel tıp fakültesinin resmi temsilcisidir.

İtalya'da ingilizce Tıp Eğitimi sunan Cattolica del Sacro CuoreHumanitas,  UniCamillus ve Campus BioMedico Üniversitelerine resmi kayıt ofisi olan Firenze Eğitim ile ücretsiz başvuru yapabilirsiniz.

 

 

2021 ve 2020 yılında Firenze Eğitim ile Tıp sınavına hazırlanan öğrencilerin yerleştiği Tıp fakülteleri:

Milano Üniversitesi, Bologna Üniversitesi, Sapienza Üniversitesi, Pavia Üniversitesi, Padova Üniversitesi, Torino Üniversitesi, Milano-Bicocca Üniversitesi, Roma Tor Vergata Üniversitesi,

Cattolica del Sacro Cuore Üniversitesi, Humanitas Üniversitesi, San Raffaele Üniversitesi, Federico II Napoli Üniversitesi, Messina Üniversitesi, Vanvitelli Üniversitesi, Campus Bio-Medico Üniversitesi.

Bizimle hazırlanan öğrencilerimiz Öykü ve Cihad, Sapienza Üniversitesi ve Milano-Bicocca Üniversitesi Tıp Fakülteleri sınavında birincilikle kayıt hakkı kazandı. .

Cattolica del Sacro Cuore Üniversitesi, San Raffaele Üniversitesi, Campus Bio Medico  sınavlarına Firenze ile hazırlanan tüm öğrenciler kayıt hakkı kazandı.