UniCamillus

 

Saint Camillus International University of Health and Medical Sciences (UniCamillus), Roma'da bulunan bir Tıp okuludur. UniCamillus eğitim programları %100 İngilizce ve Roma'da bulunan devlet ve özel hastanelerle güçlü bağlantıların sayesinde modern ve pratik bir şekilde öğrencilerine İngilizce Tıp ve Dişçilik eğitimi sunar.

UniCamillus hakkında

Saint Camillus Uluslararası Sağlık ve Tıp Bilimleri Üniversitesi (UniCamillus),kendini tıp bilimlerine adamış bir üniversite olup, gelişmekte olan ülkelerdeki (PVS) sağlık sorunlarına  bilimsel ve mesleki ilgi gösteren AB vatandaşı olmayan gençlere veya AB vatandaşı öğrencilere yönelmiş bir eğitim kurumudur.

Üniversite yeni kurulmuş bir üniversite olup;üniversiteyi tanımak için bürokratik prosedür 4 Ocak 2018 tarihli resmi gazetede 927 sayılı bakanlar kararı olarak yayınlanmıştır.

Bu nedenle UniCamillus, Avrupa Topluluğu içindeki diğer yasal olarak tanınan üniversitelerle eşit düzeyde Avrupa lisans dereceleri vermeye yetkilidir.

Eğitim faaliyetleri 2018/2019 akademik yılında başlamıştır.

Eğitim hedefleri

Mükemmeliyetçi  eğitim programı, daha az gelişmiş ülkelerin sağlık alanındaki ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde uluslararasıçalışma vasfına sahip doktorların ve sağlık personellerinin hazırlanmasını hedeflemektedir.

UniCamillus'un mezunları, ilk etapta, tüm Avrupa ülkelerinde faaliyet gösterebileceklerdir, çünkü 2005/36 / EC sayılı Direktif uyarınca Avrupa Birliği normlarına eşdeğerdirler.

 UniCamillus'un insani misyonuna paralel olarak, eğitim sürecinde, tıp biliminin disiplinler arası niteliğine özellikle dikkat ederek, temel bilimlerin içeriği ile klinik bilimlerin içeriği arasındaki ilişkiye vurgu yapılacaktır.

Dersler İngilizce olarak yapılacaktır.

Staj için hastane ortakları

UniCamillus, hastane stajlarının yapılabilmesi olanağı sağlamak amacıyla; Roma'da bulunan hastaneler, poliklinikler ve araştırma merkezleri ile çok sayıda anlaşmaya yapmıştır. Bunların arasında, San Giovanni dell'Addolorata Hastanesi, Madonna della Fiducia, Immaculate IDI Dermopatik Enstitüsü, IRCCS San Raffaele Pisana, Ulusal Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü Lazzaro Spallanzani IRCCS, Nomentana Hastanesi, Nancy San Carlo Hastanesi, Tor Vergata Polikliniği , Roma Amerikan Hastanesi gibi merkezleri sayabiliriz.

 

Başvuru

Türkiye'de UniCamillus Tıp Üniversitesinin resmi kayıt ofisi olduğumuz için bizimle başvuru ücretsiz yapabilirsiniz.

 

 

Üniversite

Şehir Programlar Süre Dil Ücret
Roma Medicine and Surgery 6 yıl İngilizce 18000 Euro
Roma Dentistry and Dental Prosthetics 6 yıl İngilizce 22500 Euro
Roma Midwifery - Doğu Uzmanı 3 yıl İngilizce 4000 Euro
Roma Nursing - Hemşirelik 3 yıl İngilizce 2500 Euro
Roma Physiotherapy - Fizyoterapi 3 yıl İngilizce 5500 Euro
Roma Biomedical Laboratory Techniques - Biyomedikal Laboratuvar Teknisyeni 3 yıl İngilizce 3000 Euro
Roma Radiology: Diagnostics imaging and Radiotherapy Techniques - Radyoloji teknikleri 3 yıl İngilizce 3000 Euro