İtalya Özel Tıp Fakülteleri Hazırlık

İtalya'da İngilizce Tıp Eğitimi sunan özel üniversiteler  hangileridir ?

  • Cattolica del Sacro Cuore - Roma         Yetkili temsilci Firenze Eğitim ile ücretsiz başvuru

  • Humanitas  - Milano                               Yetkili temsilci Firenze Eğitim ile ücretsiz başvuru

  • UniCamillus  - Roma                              Yetkili temsilci Firenze Eğitim ile ücretsiz başvuru

  • Campus Bio-Medico – Milano                Yetkili temsilci Firenze Eğitim ile ücretsiz başvuru

  • San Raffaele - Milano                             Başvuru destek paketimizi alarak başvuru sırasında bizden destek alabilirsiniz.

 

İtalya Tıp Fakülteleri giriş sınavlarına nasıl hazırlanılır ?

IMAT ve İtalya'daki özel üniversitelerin tıp giriş sınavlarına Firenze Eğitim kursları ve özel dersleri ile hazırlanabilirsiniz.

Dersler alanlarında uzman farklı branş eğitmenleri tarafından eğitim dili tercihinize göre İngilizce veya İtalyanca olarak verilir. Böylece öğrenciler terminolojiye hakim olurlar. 

İtalya’da kullanılan hazırlık kitapları ve geçmiş sınav sorularından oluşan zengin çalışma kaynaklarımız ile öğrencilerimiz sınava bizimle en doğru şekilde hazırlanır.

Tüm hazırlık programlarında çalışma kaynakları ve  2 adet Tıp sınavı benzeri deneme testi dahildir. 

 

İtalya' da Özel Tıp Fakülteleri kendi sınavları ile öğrenci kabul eder. Her bir üniversitenin sınav tarihi ve sınav içeriği farklıdır.

İtalya'da İngilizce Tıp Eğitimi sunan Cattolica del Sacro Cuore, Humanitas,  UniCamillus ve Campus BioMedico Üniversitelerine resmi kayıt ofisi olan Firenze Eğitim ile ücretsiz başvuru yapabilirsiniz.

Tüm eğitim ve hizmetlerimizi evinizden online alabilirsiniz.   

 

İtalya Tıp sınavı Deneme Testleri

Online olarak her zaman bizden alabileceğiniz Deneme Testleri ile “bugün sınava girsem ne olur ?” sorusunu cevaplayabilirsiniz. Online deneme testi ücreti 300 TL + KDV’dir.

 

Cattolica, Campus Bio Medico, Humanitas, UniCamillus ve San Raffaele İngilizce tıp sınavlarına online birebir özel hazırlık dersleri

İtalya özel tıp fakülteleri sınavlarına İngilizce eğitim dilinde özel birebir derslerimizle hazırlanabilirsiniz. Özel derslerde ders, gün ve yoğunlukları öğrenciye göre planlanır. İhtiyaç duyulan ders konuları seçilebilir veya tüm konular üzerinde eğitim alınabilir. Dersler online olarak da verilir. Her üniversite sınavına özel ders kaynakları üzerinden dersler farklı branş eğitmenleri tarafından verilir. Birebir özel ders paketlerimizi inceleyebilirsiniz :

  10 Saat Özel Ders PAKET

    11.000 TL + KDV (1100 TL/Saat)

  20 Saat Özel Ders EKONOMİK PAKET

  20.000 TL + KDV (1000 TL/Saat)

Hazırlık ders paketlerinin içinde 2 adet ücretsiz deneme testi vardır. Kurslardaki hazırlık kaynaklarımız sınava yöneliktir. Eğitim malzemeleri Firenze Eğitim tarafından temin edilir.

 

Sömestre ve Yaz dönemi Tıp hazırlık sınıflarımız - ONLINE Eğitim 

Sömestr ve yaz tatillerinde açılan online sınıflarımızın müfredatı tüm sınav konularını kapsar.
 

Eğitim Şekli

Süre

Toplam Ders

Başlangıç Tarihi

Ücret

Online

4 hafta

80

1 Temmuz 2024

20.000 TL +kdv

4 hafta

80

5 Ağustos 2024

20.000 TL +kdv

2 hafta

60

Ocak 2025

20.000 TL +kdv

Dersler online ve canlı yapılır ve kayıtlar tekrar izlenebilir. Detaylı bilgi için bizimle 216 302 24 55 numaralı telefondan veya [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.

İtalya Üniversite Başvuru Hizmeti

Bu hizmeti almak isteyen öğrenciler danışmanlarımızın desteğiyle sağlıklı bir şekilde üniversite ve sınav başvurularını gerçekleştirebilirler.

İtalya’da tıp eğitimi 6 senedir ve özel üniversitelerin İngilizce tıp fakülteleri uluslararası öğrenciler tarafından çok fazla tercih edilir. İtalya’da tıp eğitiminin ülkemizdeki gibi 6 sene olması, eğitim masraflarının diğer AB ülkelerine göre daha uygun fiyatlı olması ve öğrencilerin aldığı diploma sayesinde tüm Avrupa ülkelerinde çalışabilmesi ve burs imkanları tıp eğitiminde İtalya’nın en çok tercih edilmesinin nedenleridir.