İtalya'da Tasarım Okulları Hakkında Sık Sorulan Sorular

İtalya'da En iyi Tasarım Okulları Hangileridir?

İtalya'da tasarım okumak isteyen öğrencilerin tercih ettiği üniversiteler arasında NABA, istituto marangoni , IED ve Domus Academy öne çıkar.. Devlet okulları olarak Politecnico di Mİlano, Politecnico di Torino ve Brera sıralanabilir.

İtalya'da Tasarım Eğitimi Kaç Yıl sürer ?

İtalya'da Tasarım Eğitimi 3 yıl sürer. 3 yıl sonunda öğrenciler BA derecesi alırlar. Master programları ise 1 ve 2 yıllıktır.

İtalya'da Tasarım Okulları İngilizce midir?

İtalya'da Tasarım alanında özel üniversitelerde ingilizce eğitim verilir. Devlet Üniversitelerinde eğitim İtalyancadır. Hazırlık sınıfı yoktur.

İtalya'da Tasarım Okullarına sınavla mı giriş yapılır ?

Devlet üniversitelerinin tasarım bölümlerine giriş sınav ile yapılır. Özel Üniveristelerin tasarım bölümlerine giriş portfolyo veya yaratıcı ödev ile yapılır.

İtalyan Tasarım okullarına girişte SAT istenir mi ?

Hayır istenmez

İtalyan Tasarım Okullarında burs alabilir miyim ?

Devlet Üniversitelerinde sınav başarısına ve aile gelirine göre burslar verilir. Özel Üniveristelerde portfolyo veya tasarım projeleri üzerinden ve aile gelirine göre burslar verilir.

İtalya'da Tasarım Okumak için İtalyanca bilmek şart mı ?

Hayır ingilizce eğitim veren tasarım okulları vardır. 

İtalya'da Tasarımın hangi alanlarında eğitim vardır?

İtalya'da Moda, İç Mimarlık , Grafik Tasarım ,Ürün tasarımı başta olmak üzere sahne tasarımı, oyun tasarımı , film yapımı, ayakkabı tasarımı gibi bölümler vardı.