IMAT Sınav Hazırlık Kursu

IMAT İtalyan devlet üniversiteleri İngilizce tıp fakülteleri giriş sınavıdır. IMAT sınavına Firenze Eğitim ile online birebir özel dersler veya yaz ve yömestr dönemi online kursları ile hazırlanabilir ve başvurabilirsiniz.

İtalya'da İngilizce tıp okumak için yılda bir kez yapılan IMAT sınavına girmek gerekmektedir. İtalya'da Tıp sınavına Firenze Eğitim in online kursları ile hazırlanabilir ve uzman danışmanımız ile sağlıklı bir başvuru yapabilirsiniz

IMAT online deneme testlerimiz ile bugün sınav girsem ne olur? sorusunu cevaplar ve eksiklerinizi belirlersiniz. Bunun sonucuna göre yetersiz olduğunuz konularda size özel ders planlaması yapabilirsiniz. Devlet ve özel üniversitelerin İngilizce ve İtalyanca tıp fakültelerine yönelik hazırlık programlarımız vardır. 

Firenze Eğitimde İtalyan devlet üniversitelerinin yanı sıra Özel İtalyan Üniversiteleri Tıp Fakülteleri Sınavlarına da Hazırlık Kursu verilir. Firenze Eğitim birçok özel tıp fakültesinin resmi temsilcisidir.

İtalya'da İngilizce Tıp Eğitimi sunan Cattolica del Sacro CuoreHumanitas,  UniCamillus ve Campus BioMedico üniversitelerine resmi kayıt ofisi olan Firenze Eğitim ile ücretsiz başvuru yapabilirsiniz.

IMAT - Sömestir ve Yaz Dönemi Hazırlık Sınıfları

Sömestir ve yaz tatillerinde açılan online sınıflarımızın müfredatı tüm sınav konularını kapsar.
 

Eğitim Şekli

Süre

Toplam Ders

Başlangıç Tarihi

Ücret

Online

4 hafta

80

01 Temmuz 2024

20.000 TL+kdv

4 hafta

80

05 Ağustos 2024

20.000 TL+kdv

  2 hafta

           60           Ocak 2025    20.000TL+kdv

Dersler online ve canlı yapılır, kayıtlar tekrar izlenebilir.

Programın içine dahil olanlar:

- Branş eğitmenleriyle İngilizce veya İtalyanca eğitim

- Sınav konuları (Syllabus)

- Firenze Eğitim hazırlık kitabı ve ek dijital kaynaklar

- 2 adet IMAT deneme testi

 

İtalya'da İngilizce tıp okumak isteyen öğrenciler IMAT sınavı hazırlık kursuna kayıt yaptırmak için 216 3022455’ten Firenze Yurtdışı Eğitim’i arayabilir veya bize [email protected] üzerinden yazabilir.

Kurslarımıza sınırlı sayıda öğrenci kabul edilir.

 

IMAT sınavına Birebir Özel Dersler ile Online Hazırlık 

Firenze Eğitim'den ihtiyacınıza göre 10 veya 20 saatlik özel birebir ders paketleri alarak yıl içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde, dilediğiniz yoğunlukta, konusunda uzman branş eğitmenleri eşliğinde kişisel bir program ile IMAT sınavına hazırlanabilirsiniz. Eğitim dili İngilizcedir.

 10 Saat Özel Ders PAKET

10.000 TL + KDV (1000 TL/Saat)

 20 Saat Özel Ders EKONOMİK PAKET

 19.000 TL + KDV (950 TL/Saat)

 

 

IMAT -  Deneme Testleri / online   300 TL + KDV

İtalya'da İngilizce tıp okumak isteyen öğrenciler bünyemizde ya da online olarak deneme sınavını alabilirler. Deneme sınavları asıl testlerin benzeridir. 

Deneme testi sonucuna göre öğrencilerin ihtiyaç duyduğu konular belirlenir ve  ders programı kişiye özel hazırlanır. 

IMAT sınavı nedir ? İtalyan devlet üniversiteleri İngilizce Tıp Fakultelerine giriş sınavı olan IMAT 60 sorudan oluşur. IMAT 100 dakikalık bir sınavdır.

IMAT sınavına nerde girilir?  IMAT sınavına öğrenciler  2022 yılında kontenjan dahilinde sınav merkezinde yer olduğu müddetçe  Türkiye’de veya İtalya’da  tercih edilen  üniversitede  girdiler. 2023 şartnamesinde sınav merkezleri açıklanacaktır. 

IMAT sınav  konuları nedir?

 IMAT sınavı dili İngilizcedir, süresi  100 dakikadır ve  60 sorudan oluşur. Sınav; 5 Mantıksal Akıl Yürütme, 4 Genel Kültür ve Okuma Anlama, 23 Biyoloji, 15 Kimya, 13 Fizik ve  Matematik sorusundan oluşur. IMAT sınavına öğrenciler kontenjan dahilinde sınav merkezinde yer olduğu müddetçe  Türkiye’de veya İtalya’da  tercih edilen  üniversitede  girebilir.

IMAT sınavına kaç kez girilebilir? Yılda bir kez yapılır. Yılda 1 kere yapılan IMAT sınavı için kayıt süresi sadece birkaç haftadır. Bu sene  IMAT sınav tarihi 17 Ekim 2023.

Firenze Eğitim ile IMAT  başvurusu nasıl yapılır?

 

IMAT  Başvuru Hizmeti  35.000 TL + KDV  

Doğru üniversite tercihi için tüm fakültelerin kontenjanları ve son yılın öğrenci kabul  puanları bilgisi paylaşılır.

Başvuru dönemi öncesi hazırlanması gereken belgeler ve işlemler hakkında bilgi aktarılır. IMAT başvurusu başladığında  uzman danışman desteğiyle hatasız bir başvuru gerçekleştirilir.

Universitaly başvurusu açılır, sınav hakkında bilgi aktarılır. Kabul alan öğrenciler için kayıt desteği verilir. 

Declaration of Value - Denklik işlemleri, vize prosedürü ve italya'da oturma izni hakkında bilgi paylaşılır.

Konaklama için yurt seçenekleri listesi verilir.

İtalya’da okuyacak öğrencilerin okul başvurusu harici mutlaka yapması gereken resmi işlemler hakkında bilgilendirme yapılır.

Hizmetimizden online olarak da faydalanabilirsiniz. Ücretimiz 1 üniversite içindir.

 

 Firenze Eğitim ile Tıp sınavına hazırlanan öğrencilerin yerleştiği Tıp fakülteleri:

Milano Üniversitesi, Bologna Üniversitesi, Sapienza Üniversitesi, Pavia Üniversitesi, Padova Üniversitesi, Torino Üniversitesi, Milano-Bicocca Üniversitesi, Roma Tor Vergata Üniversitesi,

Cattolica del Sacro Cuore Üniversitesi, Humanitas Üniversitesi, San Raffaele Üniversitesi, Federico II Napoli Üniversitesi, Messina Üniversitesi, Vanvitelli Üniversitesi, Campus Bio-Medico Üniversitesi.

Bizimle hazırlanan öğrencilerimiz Öykü ve Cihad, Sapienza Üniversitesi ve Milano-Bicocca Üniversitesi Tıp Fakülteleri sınavında birincilikle kayıt hakkı kazandı. 

Cattolica del Sacro Cuore Üniversitesi, San Raffaele Üniversitesi, Campus Bio Medico  sınavlarına Firenze ile hazırlanan tüm öğrenciler kayıt hakkı kazandı.