İtalya'da Üniversite

İtalya'da Üniversite Eğitimi ve En iyi İtalyan Üniversiteleri

İtalya'da üniversite eğitimi 3 yıldır. İtalyan üniversitelerinde İngilizce veya İtalyanca olarak eğitim alınabilir. İtalya'da okumak isteyen öğrenciler devlet veya özel üniversiteler arasında tercih yapabilir. İtalyan üniversitelerin başvuru dönemleri farklıdır. İtalyan üniversitelerinde başarı, yetenek bursları ve ailesel gelire göre burslar vardır.

Firenze Eğitim İtalya'da Eğitim'de uzman danışmanlık şirketidir. Birçok özel ve devlet İtalyan üniversitesinin resmi başvuru ve sınav merkezidir. Firenze Eğitim İtalya'da okumak isteyen  öğrencilere avantajlı başvuru sağlayan İtalya'da Eğitim Günleri, Hızlı Kabul Günleri ve yıl boyu birçok aktivite organize eder. 

Firenze Eğitim ile üniversite başvurusu yapmanın avantajları :

  • İtalyan Üniversiteleri resmi başvuru ve sınav merkezi olarak başvurularınızda  destek ister online ister yüzyüze verilir. 
  • İtalyan Üniversiteler ile İtalya'da Eğitim Günlerinde Birebir Görüşme İmkanı Sağlanır. 
  • Sınav ile öğrenci kabul eden Üniversitelerin Sınavlarına Hazırlık dersleri verilir. 
  • Burs yarışmalarına en doğru şekilde katılım için destek verilir. 
  • Ücretsiz motivasyon mektubu çalışmalarımıza online katılım sağlanır. 
  • Proje veya portfolyonuza değerlendirme alınır. 
  • Firenze Eğitim tarafından düzenlenen Hızlı Kabul Günlerine katılım imkanı sunulur. 

 

İtalya'da Türk Öğrencilerin En Çok Tercih Ettiği Bölümler ve Okullar 

İtalya'da Moda Tasarım Eğitimi

İtalya'da Moda Tasarım okumak isteyen öğrenciler özel üniversitelerde ingilizce eğitim alabilir. Özel  İtalyan Üniversitelerinde moda tasarım bölümlerine portfolyo veya yaratıcı ödev ile öğrenci kabul eder. Özel üniversitelere Firenze Eğitim ile ücretsiz başvuru yapabilirsiniz.

​İtalyan Devlet Üniversitelerinde eğitim dili İtalyanca'dır ve giriş sınavı vardır. Firenze Eğitim, Venedik Devlet Üniversitesinin Resmi Sınav Merkezidir. İtalya'da İtalyanca okumak isteyen öğrenciler Firenze Dil Merkezinde İtalyanca öğrenerek devlet üniversitelerinin kabul ettiği CILS sınavına Firenze Eğitimde girebilir. CILS sınavını ve okulun giriş sınavını geçerek İtalya'da Devlet Üniversitelerinde eğitimlerine başlarlar. 

İtalya'da en çok tercih edilen Moda Tasarım Okulları : 

Istituto Marangoni - Milano ve Floransa Kampüslerinde en çok tercih edilen bölümler Moda Tasarım, Moda işletmeciliği ve Moda Stili.

Nuova Accademia  di Belle Arti - NABA Milano ve Roma kampüslerinde Moda Tasarım Eğitimi 3 uzmanlığa ayrılır. Moda Tasarım, Moda Tasarım Yönetimi ve Moda Stili. 

İtalya'da Mühendislik Eğitimi

İtalya'da Mühendislik Eğitimi devlet üniversitelerinde ingilizce ve italyanca verilir. İtalya'da mühendislik okumak isteyen öğrenciler üniversitelerin sınavlarına girerler. Ayrıntılı bilgi için tıklayın. 

İtalya'da Mimarlık Eğitimi

İtalya'da Mimarlık Eğitimi İngilizce olarak Politecnico di Milano ve Politecnico di Torino 'da verilir. İtalya'da Mimarlık okumak isteyen öğrenciler okulların sınavına girerler. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

İtalya'da Tasarım Eğitimi

İtalya'da Tasarım Eğitimi İtalyan devlet üniversitelerinde İtalyanca, İtalyan özel üniversitelerinde ise İngilizce verilir. İtalyan Devlet Üniversitelerine sınav ile girilir. İtalyan Özel Üniversiteleri tasarım bölümlerine portfolyo veya yaratıcı ödev ile başvuru yapılır.

İtalya'da en çok tercih edilen İtalyan Tasarım Üniversiteleri

Istituto Marangoni - Milano Kampüsünde en çok tercih edilen bölümler  Tasarım, Ürün Tasarım, İç Mimarlık, ve Görsel Tasarımdır. 

Nuova Accademia  di Belle Arti - NABA Milano kampüsünde  Tasarım, Ürün Tasarım, İç Mimarlık, Sahne Tasarımı, Grafik Tasarım ve Görsel Tasarımdır.  

Firenze Eğitim ile İtalyan Özel Devlet Üniversitelerine ücretsiz danışmanlık ile başvuru yapabilir. Firenze Eğitim'e özel Hızlı Kabul Günlerinde kabul şansınızı arttırabilirsiniz. 

İtalya'da İşletme Eğitimi

İtalya'da İşletme alanında İtalyan özel üniversitelerde ve İtalyan devlet üniversitelerinde ingilizce ve İtalyanca eğitim verilir. Her üniversite farklı şekilde kabul verir. Bazı okullar sınav ile bazıları SAT ile bazıları da dosya değerlendirmesi ile öğrenci kabul ederler. 

En çok tercih edilen İtalyan Devlet Üniversiteleri: Ca Foscari Venedik , Bologna Üniversitesi , Roma Torvergata  Üniversiteleri.

En çok tercih edilen İtalyan Özel Üniversiteler: Bocconi Üniversitesi, Luiss Üniversitesi.

İtalya'da Sanat Eğitimi

İtalya'da sanat okumak isteyen öğrenciler Devlet üniversitelerinde İtalyanca ,özel üniversitelerde İngilizce eğitim alabilirler. Güzel Sanatlar alanında özel  üniversiteler portfolyo ile devlet üniversiteleri sınav ile öğrenci alırlar.

İtalya'da İngilzce Güzel Sanatlar Eğitimi için en çok Tercih edilen Üniversite : Nuova Accademia  di Belle Arti - NABA  Milano ve Roma kampüsünde Güzel Sanatlar eğitimi alınabilinir. Firenze Eğitim ile İtalyan özel Devlet Üniversitelerine ücretsiz danışmanlık ile başvuru yapabilir. Firenze Eğitim'e özel Hızlı Kabul Günlerinde kabul şansınızı arttırabilirsiniz. 

İtalya'da Sinema Eğitimi

İtalya'da sinema eğitimi devlet üniversitelerinde İtalyanca, özel üniveristelerde ise ingilizcedir. İtalya'da sinema okumak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversite NABA Film making and Animation bölümüdür. 

İtalya'da Tıp Eğitimi

İtalya'da Tıp Eğitimi Devlet ve Özel Üniversitelerde İngilizce ve İtalyanca verilir. İngilizce bölümler için devlet üniversiteleri IMAT sınavı ile öğrenci alır. İtalyan Tıp Fakültelerine Firenze Eğitim ile başvuru yapabilir ve Hazırlık kurslarında IMAT sınavına hazırlanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın. 

 İtalya'da okumak isteyen öğrenciler  Firenze Eğitim danışmanlarından randevu alarak sizin için en doğru İtalyan üniversitesini seçebilir. Firenze Eğitim'e 216 3022455 'den ulaşabilirsiniz.