İtalya Eczacılık Sınavına Hazırlık

İtalyan Üniversitesi Eczacılık Giriş Sınavına Firenze Eğitimle Özel Dersler veya Yaz ve Sömestr Grup Sınıfları  ile Hazırlanabilirsiniz

İtalya Eczacılık Fakültesi giriş sınavına hazırlık derslerinin ilk adımı olarak eksiklerin tespit edilmesi amacıyla ilgili sınavın deneme testleri yapılmaktadır. Bunun sonucuna göre yetersiz bulunan konularda öğrenci ve velilere ders programları hakkında tavsiye raporu hazırlanmaktadır. Gerekli durumlarda tüm dersler online yapılabilinir. Online grup dersleri ve online özel dersler  hakkında eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

İtalyan Üniversitesi Eczacılık bölümlerine giriş sınavı birebir hazırlık programı ( İngilizce veya İtalyanca )

Firenze Eğitim'den ihtiyacınıza göre 10, 20, 30  Saatlik özel ders paketleri alarak yıl içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde, dilediğiniz yoğunlukta konusunda uzman branş eğitmenleri eşliğinde kişisel bir program ile sınava hazırlanabilirsiniz. Eğitim dili İngilizce veya İtalyanca olabilir. 

 10 Saat Özel Ders PAKET

1.700 TL+KDV (170 TL/Saat)

 20 Saat Özel Ders EKONOMİK PAKET

  3.200 TL+KDV (160 TL/Saat)

30 Saat Özel Ders SÜPER EKO PAKET

 4.500 TL+KDV (150 TL/Saat)

Online ders paketleri hakkında danışmanlık için lütfen Firenze Eğitim ile iletişime geçiniz. 

İtalyan Üniversitesi Eczacılık bölümlerine  giriş sınavı grup hazırlık programı ( İngilizce veya İtalyanca ) 

Sömestr ve yaz tatillerinde  grup hazırlık programları İngilizce ya da İtalyanca eğitim dilinde sunulur ve müfredat tüm sınav konularını kapsar.

Eğitim Şekli

Süre

Toplam Ders

Başlangıç Tarihi

Ücret

Online

2 hafta

60

Ocak 

3500 TL+kdv

4 hafta

80

   5 Temmuz 

4500 TL+kdv

3 hafta

90

  8 Ağustos 

5000 TL+kdv

Gerekli durumlarda tüm dersler online yapılabilinir. Online grup dersleri hakkında eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.


İtalya'da İtalyanca Eczacılık bölümü en iyi üniversitelerde okumak mümkündür. İtalya'da İngilizce Eczacılık Bölümü Roma Tor Vergata Devlet Üniversitesinde ve Bologna Devlet Üniversitesinde vardır. Roma Tor Vergata Üniversitesi İngilizce Eczacılık Fakültesine giriş sınavı 60 sorudan oluşur. 100 dakikalik bir sınavdır. Bologna Devlet Üniversitesi öğrenciler SAT sınavı ya da portfolyo ile alıyor. Sınav yapısı aşağıdaki gibidir:

Konu

Soru
Genel Kültür 2
Mantıksal Akıl Yürütme 20
Biyoloji 18
Kimya 12
Fizik ve Matematik 8

 Eczacılık bölümlerine başvuru ve bilgilendirme danışmanlık hizmetlerimiz için tıklayınız

İtalyan Üniversitesi Eczacılık bölümlerine giriş sınavı deneme testi ( İngilizce veya İtalyanca ) 

İsteyen öğrenciler bünyemizde ya da online olarak deneme sınavını alabilirler. Deneme sınavları asıl testlerin benzeridir. Test sonrası her öğrenci için özel rapor hazırlanır.

Online deneme testi (istenen gün ve saatlerde) : 150 TL + kdv

Seviye tespit sınavı sonucuna göre öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun ders programı çıkartılır.Sınav konularında öğrencilerin ihtiyaç duyduğu konulara göre ders programı kişiye özel hazırlanır. 

Kayıt yaptırmak için 216 3022455’ten Firenze Yurtdışı Eğitim’i arayınız. Sınırlı sayıda kayıt alınacaktır.