İtalyan Devlet Üniversiteleri

Firenze Eğitim Dünya'da en çok İtalyan üniversitesini temsil eden yurtdışı eğitim firmasıdır . Tüm  İtalyan üniversitelerine Firenze Eğitim ile başvurabilirsiniz. 

İtalyan devlet üniversiteleri  dünyanın en eski ve köklü üniversitelerindendir. Lisans eğitimleri 3 sene, yüksek lisans eğitimleri de genellikle 2 sene sürer. Mühendislik, Mimarlık, Tasarım,Tıp gibi en popüler bölümlerin İngilizce olarak sunulması ve Avrupa'nın diğer ülkeleri ile kıyaslandığında daha ekonomik olan üniversite ücretlerine sahip olması İtalya'yı en çok tercih edilen ülkeler arasına sokar. Ayrıca İtalya'da burs imkanları da çok fazladır. 

Firenze Eğitim olarak İtalyan devlet üniversitelerine başvuru sürecinde neler yapıyoruz, nasıl kolaylıklar sağlıyoruz?

  • 26 senelik yurtdışı eğitim deneyimimiz ve İtalya'da eğitim konusunda uzmanlığımız sayesinde size en uygun üniversiteyi seçmenizi sağlayarak başvuru dosyanızın hazırlanması, okul kaydı, ve vize desteği konularında profesyonel bir danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

  •  İtalya'nın en iyi devlet üniversitelerinin resmi temsilcisi ve bazılarının sınav merkezi olarak öğrencilerimize ayrıcalıklı başvuru hizmeti verebiliyoruz. Yıl içinde  üniversite yetkilileri ile öğrencilerimizi buluşturan bir çok etkinlik  düzenliyoruz. 

  • İtalyan Devlet ve özel üniversitelerinde okumak isteyen öğrenciler için üniversite giriş sınavlarına yönelik hazırlık dersleri ve başvuru paketleri sunuyoruz. İtalyan Üniversitelerine Hazırlık Kursu sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

  • Tamamı İtalya'da eğitim almış danışmanlarımızla ve üniversitelerimizle kurduğumuz ayrıcalıklı bağlantılarımız ile öğrencilerimize profesyonel bir hzmet sunabiliyoruz.

  • İtalyanac okuyacak öğrencilere italyanca dil eğitimi veriyor ve resmi italyanca CILS sınavını bünyemizde yapıyoruz

Temsil ettiğimiz İtalyan devlet üniversiteleri dünya üniversite sıralamalarında en top noktalarda bulunan okullardır :

- Politecnico di Milano

- Ca Foscari Venedik Üniversitesi

- Padova Üniversitesi

- Pavia Üniversitesi

- Genova Üniversitesi

- Pisa Üniversitesi

Messina Üniversitesi

- Trento Üniversitesi

- Modena e Reggio Emilia Üniversitesi

 

İtalyan devlet üniversitelerine başvuru için her biri İtalya'da eğitim almış uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçiniz.