İtalyan Devlet Üniversiteleri

Dünyada en çok İtalyan üniversitesini temsil eden Firenze ile İtalyan devlet üniversitelerine başvurabilirsiniz. 

İtalyan devlet üniversiteleri  dünyanın en eski ve köklü üniversitelerindendir.  İtalyanca veya İngilizce tercih edilebilecek bölümler vardır, lisans eğitimleri  3 sene, yüksek lisans eğitimleri de genellikle 2 senedir. Özellikle de Mühendislik, Mimarlık, Tasarım,Tıp gibi en popüler bölümlerin İngilizce olarak birçok üniversitede olması sayesinde rahatlıkla tercih edebileceğiniz İtalyan üniversiteleri; aynı zamanda Avrupa'nın diğer ülkeleri ile kıyaslandığında daha ekonomik üniversite harçlarına sahiptir. Cüzi üniversite harçlarının yanı sıra İtalya'da burs imkanları da çok fazladır. 

Firenze eğitim olarak İtalyan devlet üniversitelerine başvuru sürecinde neler yapıyoruz, nasıl kolaylıklar sağlıyoruz?

  • 25 senelik yurtdışı eğitim deneyimimiz ve İtalya'da eğitim konusunda uzmanlığımız sayesinde size en uygun üniversiteyi seçmenizi sağlayarak başvuru dosyanızın hazırlanması, okul kaydı, ve vize desteği konularında profesyonel bir danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

  •  İtalya'nın en iyi devlet üniversiteleri ile  çok uzun zamandır çalıştığımız için, üniversite yetkilileri ile öğrencileringörüşmelerini düzenliyoruz. 

  • İtalyan Devlet üniversitelerinde ve özel üniversitelerde okumak isteyen öğrencilere üniversitelerin giriş sınavlarına hazırlık dersleri ve destek paketleri sunuyoruz. İtalyan Üniversitelerine Hazırlık Kursu sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

  • Tamamı İtalya'da eğitim almış danışmanlarımızla kolaylaştırılmış başvuru ve kayıt işlemleri sağlıyoruz. 

Temsil ettiğimiz İtalyan devlet üniversiteleri dünya üniversite sıralamalarında en top noktalarda bulunan okullardır :

Messina Üniversitesi

- Politecnico di Milano

- Ca Foscari Venedik Üniversitesi

- Padova Üniversitesi

- Pavia Üniversitesi

- Genova Üniversitesi

- Pisa Üniversitesi

- Trento Üniversitesi

- Modena e Reggio Emilia Üniversitesi

 

 

İtalyan devlet üniversitelerine başvuru için her biri İtalya'da eğitim almış uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçiniz.