Moda tasarımcısı olmak istiyorum ama nasıl ?

Moda tasarımcısı olmak istiyorum ama nasıl ?

Moda okumadım ama hep moda tasarımcısı olmak istedim. Neredeyse her gün bunu söyleyen bir öğrenci ile karşılaşıyoruz. Moda Tasarım okumak isterken bambaşka bir alanda üniversite bitirmiş ama moda tasarımcı olmak içinde kalmış. Tekrar üniversite'de 3-4 yıl okumak bir çözüm olabilir ama bu kadar çok vakti olmayan öğrenciler için özel tasarlanmış 1 yıllık yoğun sertifika programları var. 

Portfolyo olmadan başvuru mümkün

Yoğun sertifka programları temel seviyeden başlıyor. Öncesinde moda ile ilginiz olması yeterli. Portfolyo istenmiyor sadece moda ile ilgili yaratıcı bir kaç çalışma yapmanız isteniyor. Aslında modaya ne kadar ilginiz var  motivasyonunuz nasıl ona bakılıyor.

Başarılı  öğrenciler masterlara  da başvurabilir. 

Dersler en baştan başlıyor ve oldukça yoğu bir eğitim sonrası 1 yıllık programın sonunda öğrenciler kendi koleksiyonlarını çıkartacak tüm beceriyi elde ediyorlar. Program bittikten sonra isteyen öğrenciler moda tasarımcısı olarak kariyerlerlerine başlıyor yada eğitimlNABA_Application form_UG September 2021 Intake.pdferini daha ileriye taşımak için Moda Tasarımın farklı alanlarında Master yapabiliyorlar.

Kadın Giyim, Erkek Giyim, Aksesuar Tasarımı Masterları var. 

Moda Tasarım sertifka  programı sonrası oluşturacakları portfolyolar master programlarına giriş şansı veriyor. Kadın giyim, erkek giyim aksesuar tasarımı gibi alanlarda master yapan ve kendi markalarını yaratan öğrenciler var. 

Ünlülerin Okulu Marangoni'de de bu program var. 

1 yıllık moda tasarımı sunan bir çok okul var bunlardan en çok bilineni ünlülerin moda okulu olarak da bildiğimiz Istituto Marangoni. Bir yıllık yoğun program Milano ve Paris kampüslerinde var. Eğitim dili ingilizce.  

Ayrıntılı bilgi almak için Firenze Eğitim'i arayın 216 3022455