İtalyanca Di Hazırlık

 İtalyan Üniversiteleri Kayıt Ofisi

Firenze Yurt dışı Eğitim 1995’den beri İtalya’da eğitim almak isteyen öğrencilere profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. İtalya’nın en iyi üniversitelerinin Türkiye yetkili kayıt ofisidir. Bu sebeple yetkili temsilcisi olduğu üniversitelere profesyonel danışmanlık ve kayıt hizmetlerini ücretsiz sunar.

Firenze İtalyanca Dil Merkezi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak sadece İtalyanca eğitimi veren Firenze Dil Merkezi öğrencilerinin kısa sürede İtalyanca ve İspanyolca konuşmasını sağlar. Anadil eğitmenlerin Firenze özel metodu ile verdiği dil kursları Avrupa Dil Seviyeleri sistemine göre kurlara ayrılmıştır.

CILS Sınav Merkezi

Firenze Dil Merkezi 2017 yılında Siena Devlet Üniversitesi 'CILS Yabancılar için İtalyan Dili Sertifikası’ resmi merkezi olmuştur. İtalyan Üniversitelerin İtalyanca programları girişinde CILS Sertifikası zorunludur. CILS sınavı her yıl Firenze Dil Merkezinde yapılmaktadır.

NEDEN İTALYANCA ÖĞRENMELİ?

Firenze Eğitim dünyada İtalyanca dili hazırlık sınıfı sunan tek okuldur. İtalyan Eğitim sisteminde Hazırlık Sınıfı konsepti olmadığı için Türk öğrencilere önemli bir imkan sunar. Bir takım fakültelerde İngilizce programlar mevcut olmadığı için öğrencilerin iyi üniversitelerde eğitim almasını mümkün kılar. Mimarlık, Tıp ve Mühendislik gibi bölümler için yüksek talep gören İngilizce programlarına başvuru yapmak yerine kabul alma şansı yüksek olan İtalyanca programlarına başvuru yapmak mümkün olur.

NEDEN İTALYA’DA OKUMALI?

Her yıl daha çok öğrenci İtalya’da okumayı tercih ediyor. İtalya’da eğitim tercihinin ilk sebebi yüksek eğitim kalitesidir. Birçok İtalyan Devlet ve Özel Üniversitesi dünyanın en eski ve en prestijli üniversitelerin arasındadır. Eğitim kalitesi yüksek olmakla beraber Avrupa’da en düşük üniversite ücretleri İtalya’dadır. Mezun olduktan sonra öğrenciler dünyanın 8. büyük ekonomisine ve 7. gelişmiş sanayisine sahip İtalya’da iş tecrübelerine giriş yapabilecek.  

 

İTALYANCA DİLİ HAZIRLIK PROGRAMINIZI   Birebir özel dersler ile veya sınıf + özel dersler şeklinde alabilirsiniz.

İtalyanca eğitiminizi Online olarak da veriyoruz

İtalyan üniversitelerinin istediği B2 seviyesine ulaşmak için sınıf ve özel derslerimizden oluşan bir plan oluşturmak için y sizi yönlendirebilir  http://firenze.com.tr/yurtdisi-egitim-iletisim

Eğitmen kadromuz

Öğretim anadile sahip, hoca formasyonlu, üniversitelerin ilgili fakültelerinden mezun, aynı zamanda uluslararası dil sertifikası CILS gözetmenlik ve sınama yetkisi sahibi, eğitmenler tarafından gerçekleştirilir.

Eğitim kaynakları

Ders kaynaklarımız İtalya’da yayınlanan hazırlık ve soru kitaplarından derlemedir. İtalya’daki liselerin müfredat kitapları ve anadil hocalarımız tarafından hazırlanan ilgili materyallerden oluşur.