Politecnico Mimarlık Sınavı Hazırlık

İtalya’da Mimarlık eğitimi almak isteyen öğrenciler  Firenze Eğitim’in sınav hazırlık kursları ve profesyonel başvuru hizmetinden faydalanabilir.

2020 yılında Firenze Eğitim ile Mimarlık sınavına hazırlanan öğrenci sayımız 30; İtalya’da İngilizce mimarlık fakültesine yerleşen öğrenci sayımız 27’dir. 

İtalya’da Mimarlık bölümüne dünyanın en çok öğrenci yerleştiren danışmanlık şirketi Firenze Eğitim ile Mimarlık sınavına hazırlanın; sınav konularından hiçbirini kaçırmadan en iyi İtalyan Mimarlık Fakültelerinde yerinizi kesinleştirin.

Politecnico di Milano  ve Politecnico di Torino  İngilizce Mimarlık fakülteleri sınavla öğrenci kabul eder. Politecnico di Milano ve Politecnico di Torino Mimarlık sınavları farklı tarihlerde düzenlenir. Politecnico di Torino için TIL-A sınavı Politecnico di Milano TEST ARCHED sınavının yapısı aynıdır. Sınavlar yılda bir kere yapılır. Pandemi sebebiyle uzaktan online olarak sınavlara girmek mümkündür. 

Firenze Eğitim ile sınava hazırlanabilir ve başvuru destek hizmeti alabilirsiniz.   

Sınav yapısı : 

Sınav 40 sorudan oluşur 70 dakika sürer.

8 soru Genel Kültür 15 dakika

6 soru Mantık 10 dakika

12 Tarih ve Sanat Tarihi 20 dakika

6 Çizim algılama 10 dakika

4 Matematik ve 4 Fizik 15 dakika

Puanlandırma: doğru cevap için 1,5 puan; boş bırakılan cevap için 0 puan, yanlış cevap için -0,4 puan. 

İtalyan Üniversiteleri Mimarlık Giriş Sınavına Firenze Eğitimle Online Özel Dersler veya Yaz ve Sömestr Grup Sınıfları  ile Hazırlanabilirsiniz

İtalyan devlet üniversitelerinde ingilizce  Mimarlık fakülteleri giriş sınavı ile kontenjan dahilinde öğrenci kabul ederler. Bünyemizde yapılan İtalyan Üniversiteleri Hazırlık derslerinin ilk adımı olarak eksiklerin tespit edilmesi amacıyla ilgili sınavın deneme testleri yapılmaktadır. Bunun sonucuna göre yetersiz bulunan konularda öğrenci ve velilere ders programları hakkında tavsiye raporu hazırlanmaktadır. Tüm İtalyan üniversitelerinin sınavla öğrenci kabul eden fakültelerine yönelik İtalyanca ve İngilizce eğitim dilinde hazırlık programlarımız vardır. Hazırlık kurslarımız birebir özel dersler, mini gruplar ve yaz ve sömestr sınıfları şeklinde sunulur. 

İtalyan Üniversiteleri ingilizce ve italyanca Mimarlık Sınavlarına  Online Birebir Özel Dersler ile Hazırlık kursu

Firenze Eğitim'den ihtiyacınıza göre 10, 20, 30  Saatlik özel ders paketleri alarak yıl içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde, dilediğiniz yoğunlukta konusunda uzman branş eğitmenleri eşliğinde kişisel bir program ile sınava hazırlanabilirsiniz. Eğitim dili İngilizce veya İtalyanca olabilir. 

 10 Saat Özel Ders PAKET

1.700 TL+KDV (170 TL/Saat)

 20 Saat Özel Ders EKONOMİK PAKET

  3.200 TL+KDV (160 TL/Saat)

30 Saat Özel Ders SÜPER EKO PAKET

 4.500 TL+KDV (150 TL/Saat)

Online birebir özel ders paketlerimiz hakkında danışmanlık için lütfen Firenze Eğitim ile iletişime geçiniz. 

İtalya Mimarlık Fakültesi giriş sınavı Online Sınıf hazırlık programı ( İngilizce veya İtalyanca ) 

Sömestr ve yaz tatillerinde  grup hazırlık programları İngilizce ya da İtalyanca eğitim dilinde sunulur ve müfredat tüm sınav konularını kapsar.

Eğitim Şekli

Süre

Toplam Ders

Başlangıç Tarihi

Ücret

Online

2 hafta

60

25 Ocak 

3000 TL+kdv

4 hafta

80

   Haziran 

4500 TL+kdv

3 hafta

90

   Ağustos 

5000 TL+kdv

Gerekli durumlarda tüm dersler online yapılabilinir. Online grup dersleri hakkında eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.Kayıt yaptırmak için 216 3022455’ten Firenze Yurtdışı Eğitim’i arayınız. Sınırlı sayıda kayıt alınacaktır. 

Programın içine dahil olanlar:

- Yabancı branş eğitmenleriyle eğitim (İngilizce veya İtalyanca)

- Sınav konuları (Syllabus)

- Firenze Eğitim hazırlık kitabı

- 2 adet deneme sınavı

- İlgili fakültelerin sunumu

İtalya'da Mimarlık bölümü giriş sınavı deneme testi ( İngilizce veya İtalyanca ) 

İsteyen öğrenciler bünyemizde ya da online olarak deneme sınavını alabilirler. Deneme sınavları asıl testlerin benzeridir. Test sonrası her öğrenci için özel rapor hazırlanır.

Online deneme testi (istenen gün ve saatlerde) : 150 TL + kdv

Seviye tespit sınavı sonucuna göre öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun ders programı çıkartılır. Sınav konularında öğrencilerin ihtiyaç duyduğu konulara göre ders programı kişiye özel hazırlanır. 

İtalya Mimarlık Fakültelerine Firenze Eğitim ile nasıl başvurabilirim ?

Hiçbir tarihi kaçırmadan sağlıklı bir  başvuru için bizden destek alabilirsiniz !

Üniversite Başvuru Hizmeti  

Bu hizmeti online olarak da alabilirsiniz. Başvurmak istediğiniz bölümün başvuru dönemini kaçırmadan, hazırlanması gereken belgeler ve işlemler hakkında zamanında bilgilenmek isteyen ve uzman danışman desteğiyle hatasız bir başvuru gerçekleştirmek isteyen öğrenciler içindir.