Politecnico Mimarlık Sınavı Hazırlık

Politecnico di Milano ve Politecnico di Torino üniversitelerinde  ingilizce mimarlık fakülteleri vardır. İtalya'da ingilizce mimarlık fakülteleri giriş sınavları yılda bir kez ve online yapılır.

İtalya'da ingilizce mimarlık giriş sınavlarına Firenze Eğitim ile  online hazırlanabilir , deneme testlerimizi alabilir  ve üniversite  başvuru hizmetimizden faydalanabilirsiniz

Tüm eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizi online olarak verilir.

Başarımız
 

2021 yılında Firenze Eğitim ile Mimarlık İtalya’da mimarlık fakültesine yerleşen öğrenci sayımız 28’dir. 
Yukarıdaki başarıyla İtalya’da Mimarlık bölümüne dünyanın en çok öğrenci yerleştiren danışmanlık ve eğitim şirketi Firenze Eğitim oldu

Politecnico di Torino  TIL-A  , Politecnico di Milano  TEST ARCHED mimarlık sınavlarının yapısı aynıdır. Sınav tarihleri yıla göre farklılık gösterir .2020 senesinde Eylül ayında yapılan sınavlar 2021 yılında Temmuz ayında online yapıldı.

İtalya'da ingilizce mimarlık  sınavının  konuları nedir ?

8 soru Genel Kültür , 6 soru Mantık ,12 soru Tarih ve Sanat Tarihi , 6 soru Çizim algılama , 4 soru Matematik ve 4 soru Fizik 

Firenze Eğitim, 1995’ten itibaren İtalyan üniversitelerine yönelik  başvuru ve giriş sınavları hazırlık merkezidir. 

İtalya  Mimarlık fakültelerine  dünya genelinde  en çok öğrenci yerleştiren danışmanlık firması olmanın ötesinde Her yıl düzenlediğimiz Study in Italy Days  İtalya'da Eğitim etkinliğinde tüm italyan mimarlık fakültelerini öğrencilerimiz ile online birebir buluşturuyoruz

İtalyan Üniversiteleri Mimarlık Giriş Sınavına  Online Özel Dersler veya Yaz / Sömestr kurslarımız ile Hazırlanabilirsiniz

İtalyan devlet üniversitelerinde ingilizce  Mimarlık fakülteleri giriş sınavı ile kontenjan dahilinde öğrenci kabul ederler. Bünyemizde yapılan İtalyan Üniversiteleri Hazırlık derslerinin ilk adımı olarak eksiklerin tespit edilmesi amacıyla ilgili sınavın deneme testleri yapılmaktadır. Bunun sonucuna göre yetersiz bulunan konularda öğrenci ve velilere ders programları hakkında tavsiye raporu hazırlanmaktadır. Tüm İtalyan üniversitelerinin sınavla öğrenci kabul eden fakültelerine yönelik İtalyanca ve İngilizce eğitim dilinde hazırlık programlarımız vardır. Hazırlık kurslarımız birebir özel dersler, mini gruplar ve yaz ve sömestr sınıfları şeklinde sunulur. 

 

İtalya Mimarlık Fakültesi giriş sınavı Online Hazırlık Kursu ( İngilizce ) 

Sömestr ve yaz tatillerinde  grup hazırlık programları İngilizce ya da İtalyanca eğitim dilinde sunulur ve müfredat tüm sınav konularını kapsar.

Eğitim Şekli Süre Toplam Ders Başlangıç Tarihi Ücret
Online 2 hafta 60 24 Ocak 2022 3500 TL + kdv
1 hafta 30 11 Nisan 2022 3300 TL + kdv
4 hafta 80 Haziran 2022 6000 TL + kdv
4 hafta 80 Temmuz 2022 6000 TL + kdv
3 hafta 90 Ağustos 2022 6500 TL + kdv

ücretler 01.06.2022 tarihine kadar geçerlidir 

Dersler zoom üzerinden canlı ve online yapılır. Kayıt altına alınan dersler tekrar izlenebilir  .Kayıtlar kontenjanla sınırlıdır Bilgi için 216 3022455’ten Firenze Yurtdışı Eğitim’i arayınız.

Programın içine dahil olanlar:

- Deneyimli branş eğitmenleriyle İngilizce veya İtalyanca verilen dersler

- Sınav konuları (Syllabus)

- Firenze Eğitim zengin sorularla hazırlık kitabı ve ek dijital kaynaklar

- 2 adet deneme sınavı

- İlgili fakültelerin sunumu

 

İtalyan Üniversiteleri ingilizce ve italyanca Mimarlık Sınavlarına  Online Birebir Özel Dersler ile Hazırlık kursu

Firenze Eğitim'den ihtiyacınıza göre 10 veya 20 saatlik özel ders paketleri alarak yıl içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde, dilediğiniz yoğunlukta konusunda uzman branş eğitmenleri eşliğinde kişisel bir program ile sınava hazırlanabilirsiniz. Eğitim dili İngilizce veya İtalyanca olabilir. 

 

Eğitim şekli  Eğitim Dili Süre Başlangıç ve Bitiş Tarihleri Ücret
Online İngilizce 10 saat İsteğe Bağlı 2.400 TL + kdv
20 saat 4.600 TL+kdv
İtalyanca 10 saat 2.900 TL + kdv
20 saat 5.600 TL + kdv

tüm dersler online yapılır. Online özel ders paketleri hakkında danışmanlık için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  - 216 302 24 55

Online birebir özel ders paketlerimiz hakkında danışmanlık için lütfen Firenze Eğitim ile iletişime geçiniz. 

 

İtalya'da Mimarlık bölümü giriş sınavı deneme testi ( İngilizce veya İtalyanca ) 

İsteyen öğrenciler bünyemizde ya da online olarak deneme sınavını alabilirler. Deneme sınavları asıl testlerin benzeridir. Test sonrası her öğrenci için özel rapor hazırlanır.

Online deneme testi (istenen gün ve saatlerde) : 150 TL + kdv

Seviye tespit sınavı sonucuna göre öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun ders programı çıkartılır. Sınav konularında öğrencilerin ihtiyaç duyduğu konulara göre ders programı kişiye özel hazırlanır. 

 

İtalya Mimarlık Fakültelerine Firenze Eğitim ile nasıl başvurabilirim ?

Hiçbir tarihi kaçırmadan sağlıklı bir  başvuru için bizden üniversite Başvuru hizmeti alabilirsiniz 

 

Üniversite  Başvuru Hizmeti  6500 TL + kdv   ( ücretler 01.06.2022 tarihine kadar geçerlidir ve sınırlı sayıda öğrenci kabul edilir ) 

Doğru üniversite tercihi için tüm fakültelerin kontenjanları ve son yılın öğrenci kabul  puanları bilgisi paylaşılır.

Başvuru dönemi öncesi hazırlanması gereken belgeler ve işlemler hakkında bilgi aktarılır. Mimarlık sınavı başvurusu dönemi açıldığında  uzman danışmanınız desteğiyle hatasız bir başvuru gerçekleştirilir.

Universitaly başvurusu açılır , Sınav hakkında bilgi aktarılır. Kabul alan öğrenciler için kayıt desteği verilir. 

Declaration of Value - Denklik işlemleri, vize prosedürü ve italya'da oturma izni hakkında bilgi paylaşılır.

Konaklama için yurt seçenekleri listesi verilir 

İtalya’da okuyacak öğrencilerin okul başvurusu harici mutlaka yapması gereken resmi işlemler hakkında bilgilendirme yapılır.

Hizmetimizden Online olarak da faydalanabilirsiniz. Ücretimiz 1 üniversite  içindir