TV, Sinema, Yayın evleri, Sosyal Medya için yazar olmak ister misiniz? Milano'da Yüksek Lisans imkanı

Cattolica del Sacro Cuore Üniversitesinin The Art and Industry of Narration master programının amacı öğrencilere kültürel açıdan geniş bir bakış açısı sağlamak ve yazdıkları kitabın içeriğinin çeşitli biçimlerde oluşturulmasını sağlamak ve düzenlenmesi, yayınlanması, dağıtımı ile ilgili tüm farklı işler için önemli ve temel  mesleki becerileri kazandırmaktır. Edebiyat, çizgi roman, animasyon, TV dizileri , sinema ve hikaye anlatmayı bir iletişim aracı olarak kullanan diğer tüm farklı biçimler içinde hazırlamaktır. The Art and Industry of Narration master programı çocuklar ve animasyon dünyası için içerik oluşturmak üzerine özel olarak odaklanmıştır.

Cattolica del Sacro Cuore Üniversitesinin The Art and Industry of Narration yüksek lisans programı tüm dünyada yayılan İngiliz ve Amerikan kültürü ve edebiyatı hakkında güçlü bilgi sağlamak hem de sinema ve televizyon için yazma, yayıncılık endüstrisi, çocuklar için animasyon, edebiyat ve TV dizilerinin tarihçesi ve üretimi konusunda profesyonel bir eğitim vermektedir.

 

Cattolica del Sacro Cuore Üniversitesinin The Art and Industry of Narration yüksek lisans programının sonunda öğrenciler  hem klasik kurgu ve yayın alanlarında hem de,  TV, sinema, internet gibi diğer alanlarında (ör. sosyal medya) iş imkanları olanakları bulabilirler.

 

Cattolica del Sacro Cuore Üniversitesinin sektördeki şirketlerle bulunan güçlü bağlantılarıyla öğrencilerine %100’ye yakın bir işe yerleştirme oranına sahiptir. Cattolica Üniversitesinin partner şirketlerinden bazıları aşağıdadır:

Allianz, Barilla, Bnp paribas, Carrefour, Credem, Deloıtte, Deutsche bank, Edison, Eni, Ernst & Young, Henkel, Intesasanpaolo, Jt International, Kkien enterprıse, Kpmg, L´Oreal, Leroy Merlin, Piaggio, Pirelli, Pwc, Prospera, Randstad, Robert Bosch, Step, Unicredit, Unilever, Vodafone.

 

1. sınıf dersleri

Communicative and negotiatory strategies of the English language - 12 kredi
English drama on stage and on screen - 8 kredi
History and industry of international cinema - 8 kredi
The art and industry of publishing - 4 kredi
From novel to film: Britain - 12 kredi (with a seminar of Comparative literature across borders)
Writing for cinema and television -  8 kredi
Writing and producing for animation (with a seminar of literature, cinema and TV for kids and young audiences) - 8 kredi

 

2. sınıf dersleri

English specialized texts - 8 kredi
Transmedia storytelling - 4 kredi
From novel to film: USA - 8 kredi
Contemporary Italian cinema - 4 kredi
Two different options are possible:
Foreign language - 8 kredi(plus 8 krediduring the first year: in this case the student will only take 4 krediin English drama on stage and on screen and only 4 krediin From novel to film)
Elective courses - 8 kredi available from the School of Linguistic Sciences and Foreign Literatures (in Italian or English)
Internship - 4 kredi
Final written dissertation - 24  kredi

 

Firenze Eğitim ile başvuru ücretsiz yapabilirsiniz. firenze@firenze.com.tr ya da 216 302 24 55'ten bize ulaşınız.